ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На двадцятиріччя загиблого бійця АТО запоріжці влаштували ходу його вулицею

Запоріжці влаштували ходу пам’яті вулицею, яку влада відмовилася перейменувати на честь загиблого в АТО земляка
Depo.
5 березня 2016 17:21
ФОТО: depo.ua
На двадцятиріччя загиблого бійця АТО запоріжці влаштували ходу його вулицею
Запоріжці влаштували ходу пам’яті вулицею, яку влада відмовилася перейменувати на честь загиблого в АТО земляка

Наймолодшому з загиблих в АТО запоріжців Данилу Касьяненку - бійцю “Карпатської Січі“ з позивним “Телефончик” сьогодні, 5 березня, виповнилося 20 років. Проте він назавжди залишився 19-тирічним: 6 вересня 2015-го хлопець загинув на Донеччині. У день народження Данила Касьяненка запоріжці вшанували його пам'ять ходою, про це повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Запоріжці влаштували ходу пам’яті вулицею, яку влада відмовилася перейменувати на честь загиблого в АТО земляка - фото 1

Хода пролягла вулицею, якою ходив Данило до школи. Рідні, шкільні друзі й побратими, небайдужі містяни пройшли нею з портретом Данила та лампадками, час від часу скануючи: “Герої не вмирають!”

Запоріжці влаштували ходу пам’яті вулицею, яку влада відмовилася перейменувати на честь загиблого в АТО земляка  - фото 1

Запоріжці влаштували ходу пам’яті вулицею, яку влада відмовилася перейменувати на честь загиблого в АТО земляка  - фото 2

Біля гімназії №107, де вчився Данило, після хвилини мовчання проспівали Гімн України. На очах в багатьох стояли сльози.

Данил пішов в АТО добровольцем. Воював у складі зведеної штурмової роти “Карпатська Січ” 93-ї ОМБ. Мав кумедний позивний “Телефончик”, який йому приклеївся з першого ж дня. Побратими згадували, бранців вишукували, а Данило говорив по телефону. Командир йому наказав: “Телефончик вимкни!” Ось, й став “Телефончиком”.

Після вишкілу потрапив у Піски, на передову під Донецьким літовищем.

Улітку “Телефончик” отримав важку контузію. Після дніпропетровського шпиталю заїжджав на кілька днів додому в Запоріжжя. А далі знову на фронт.

Загинув шостого серпня 2015 року під час бойового чергування. Міна влучила в окоп. Разом з ним загинув і його побратим Олег Костюк, позивний “Характерник”.

Данила Касьяненка нагароджено орденом “За мужність” ІІІ-го ступеня (посмертно).

Учасники сьогоднішньої ходи пообіцяли щороку 5 березня збиратися на вулиці, якою ходив Данило до рідної школи. Цю вулицю, що підпадала під закон про декомунізацію, запорізькі депутати не схотіли перейменувати на честь Касьяненка. Вона отримала “нейтральну“ назву - Водограйна. Проте друзі та побратими “Телефончика” впевнені, що вона все ж таки носитиме ім’я їхнього земляка, що загинув за Україну, назавжди залишившись 19-тирічним.

Нагадаємо, 2 березня на студентській поліклініці, що на Соборному проспекті, активісти самотужки прикріпили меморіальну дошку на честь Данила Касьяненка - “Телефончика”.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя