Мінімум по чотири ліцеї – в кожному районі облцентру: Де навчатимуться запорізькі старшокласники

Мережу ліцеїв уже створюють в Запоріжжі, позаяк освітньою реформою передбачено, що учні 10 та 11 класів навчатимуться саме в них

Мінімум по чотири ліцеї – в кожному райо…

Про це йшлося на круглому столі на тему: "Трансформація системи загальної середньої освіти", повідомляє кореспондент  Depo.Запоріжжя.

У рамках освітньої реформи йде реорганізація навчального процесу школярів. Протягом п’яти років передбачено трансформувати систему освіти наступним чином: школи першої ланки – початкові школи, гімназії (1-9 класи) та ліцеї профільної освіти. 

Після дев’ятого класу учні вчитимуть в ліцеях за певним профілем. Закінчивши ліцей, матимуть можливість більш свідомо обирати професію. Як розповів директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Станіслав Романчук, на сьогодні в місті складають так звану дорожню карту та створюють мережу цих ліцеїв. "У минулому році ми провели експеримент із Запорізьким національним університетом. Ми створили перші ліцейні класи. На базі інженерного інституту працюють три класи гімназії №31. Там – суто технічні спеціальності. Діти зі схильністю до фізики, хімії, математики, природничих наук, мають можливість опинитися в класі для тих, у кого високий рівень підготовки в цих дисциплінах. Це дозволить якісніше викладати предмети. Завдання цієї реформи – зібрати в ліцеях учнів за їхніми інтересами та здібностями", – сказав Романчук.

Директор Департаменту також зазначив, що в місті є багато підприємств, які хочуть та можуть брати на практику студентів та в подальшому працевлаштовувати. Тому система ліцеїв та гімназій дасть виважену можливість учням та батькам обрати майбутню професію.

За словами Романчука, згідно з законом в кожному ліцеї повинно бути не менше, ніж чотири класи кожної паралелі (10 та 11 класів). Мінімум вісім класів. При цьому усі ліцеї укладатимуть договори з вищими навчальними закладами за профілем. Наприклад, якщо в університеті є історичний факультет, а в ліцеї – профіль історико-суспільний, то ліцей укладатиме договір саме з історичним факультетом. Ліцеїсту, який навчався за певним профілем, простіше буде обрати вищий навчальний заклади. Для вступу у виш, як і раніше, обов’язково потрібно скласти ЗНО.

У департаменті передбачають, що в кожному районі Запоріжжя має бути хоча б по чотири ліцеї за різними профілями. Реорганізувати систему освіти в Запоріжжі планують за два роки.  

Нагадаємо, до створеної Зеленським Консультативної ради з розвитку шкільної освіти увійшов запорізький професор

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme