ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міліція попереджає: В Запоріжжі діють Інтернет-шахраї

Аферисти продовжують наживатись на довірливості громадян
Depo.
15 червня 2015 13:44
ФОТО: depo.ua

Громадяни продовжують потрапляти в пастки шахраїв, які діють за вже відомими схемами. Так протягом вихідних за допомогою до міліціонерів звернулось 10 жителів Запорізької області, які залишились без своїх заощаджень через дії аферистів.

Про це порталу Запоріжжя.depo.ua повідомили в прес-службі обласної міліції.

Шахраї і далі використовують у своїх цілях мережу Інтернет. 13 червня о 16:00 до Пологівського райвідділу ГУМВС України в Запорізькій області по телефону звернувся 43-річний мешканець одного з сіл району. Чоловік розмістив на сайті в мережі Інтернет оголошення про продаж металевої діжки. 13 червня о 13:30 на його мобільний телефон подзвонив невідомий, який начебто зацікавився товаром. Для перерахування грошей незнайомець попрохав сказати номер банківської картки і код на звороті, що заявник і зробив. Через деякий час на його мобільний телефон прийшло СМС-повідомлення, що з картки знято понад 5 тисяч гривень.

О 17:50 до Хортицького РВ ЗМУ звернувся 41-річний мешканець Запоріжжя, який також потрапив у пастку до шахрая. 11 червня о 13:10 невідомий під приводом продажу набору інструментів на сайті в Інтернет-мережі шахрайським шляхом заволодів грошима в сумі 2500 гривень, які заявник власноруч перерахував невідомій особі.

Також шахраї продовжують грати на довірливості громадян, представляючись працівниками банківських установ. Так о 19:40 до Комунарського РВ ЗМУ з заявою звернулась 42-річна запоріжанка. О 16:00 на її мобільний телефон подзвонив невідомий, який представився працівником банку. Чоловік розповів, що для захисту її карткового рахунку необхідно повідомити код, який прийде СМС-повідомленням.

Жінка без вагань все розповіла. Пізніше заявниця дізналася, що з її рахунку знято 11 тисяч гривень.

14 червня 16:25 до Енергодарського міськвідділу міліції по телефону звернувся 55-річний чоловік. На його мобільний телефон зателефонувала невідома жінка. Остання домовилася з ним про купівлю дитячого візочка, оголошення про продаж якого заявник виклав в мережі Інтернет. Пізніше йому зателефонував невідомий, який представився працівником служби безпеки банку. Він розповів, що на картку надійшли гроші, але, щоб їх отримати, необхідно виконати декілька операцій. Після цього заявник одразу розповів невідомому свої дані та після проведення операцій, йому на мобільний телефон надійшло СМС-повідомлення про зняття з картки грошей в сумі 5050 гривень.

Актуальною залишається і схема «Ваш родич - у міліції». За таким сценарієм без своїх коштів залишився 75-річний пенсіонер, який о 15:34 звернувся до Комунарського РВ ЗМУ. Чоловік розповів, що о 10:20 на домашній телефон йому подзвонив невідомий, який назвався Андрієм. Останній під приводом, що син заявника, знаходиться в міліції за скоєння злочину, шахрайським шляхом заволодів грошима в сумі 6 тисяч гривень. Гроші батько передав невідомому за місцем свого мешкання. Лише потім заявник передзвонив сину, який розповів, що з ним все добре і в міліцію не потрапляв.

Пошуки злодіїв тривають. Міліціонери вкотре нагадують, що необхідно перевіряти отриману з вуст незнайомців інформацію. Ні в якому разі не треба надавати особисті відомості невідомим співрозмовникам, а працівники банків ніколи не дзвонять самі та не уточнюють по телефону дані про клієнтів.

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на порталі Запоріжжя.depo.ua