Літо в місті: Де запорізькі екстремали лоскочуть собі нерви

Екстремальні розваги – чудовий спосіб отримати яскраві літні враження, не виїжджаючи з міста

Літо в місті: Де запорізькі екстремали л…

Літо – найкращий час, аби спробувати себе у чомусь новому, скуштувати нових відчуттів і емоцій. Для цього не обов'язково вдаватися до кардинальної зміни місць. Достатньо бажання і сміливості. Портал Depo.Запоріжжя підготував огляд доступних кожному екстремальних розваг, де запоріжці долають свій страх та лоскочуть нерви.

Ropejumping

Rope – мотузка, jump – стрибати. В принципі, це описує весь принцип роупджампінгу – екстремальної розваги, коли людина, прив'язана мотузкою, стрибає з висоти.

Найпопулярніший в Запоріжжі різновид – стрибки з Арочного мосту на Правому березі. Висота споруди – 42 метри, що дозволяє провести дві секунди у вільному падінні на 35 метрів.

Є у Запоріжжі й інший цікавий об'єкт для роупджампінгу, причому найвищий в Україні. Це - труба на Бабурці, тобто в Хортицькому районі міста. Її висота – 126 метрів. Стрибаючи з неї на 80 метрів, людина проводить у вільному падінні аж чотири секунди.

Безпека: роупджампінг з перевіреною компанією – це безпечно. Спеціалісти візьмуть до уваги усі нюанси та кілька разів усе перевірять. Самі мотузки – динамічні, тому людина не відчуває жодного ривка, і ризик травмуватись від невдалого падіння мінімальний.

Де шукати: майже кожні вихідні можна стрибнути з Арочного мосту, проте часто для цього потрібна попередня реєстрація.

Ціна: залежить від компанії-організатора і висоти. В однієї з найпопулярніших груп міста стрибок з мосту коштує 300 гривень, а з труби – 700. У ціну входить фотозйомка та сертифікати.

Wakeboarding

Здається, що серфінг – це не про річкове Запоріжжя, але насправді тут можна спробувати свої сили у підкоренні водної стихії. Вейкбординг - це екстримальна розвага, схожа одночасно на серфінг та акробатику. Людина стає на дошку і руками тримає трос. Її на великій швидкості тягнуть або катером або системою тросів. За рахунок цього створюється хвиля, на якій і балансує спортсмен.

На Дніпрі встановлено спеціальну трасу для вейкбордингу. На базі працює інструктор, який пояснить, як правильно тримати рівновагу на дошці.

Безпека: взагалі, вейкбординг доволі безпечний, але свої ризики є - можна травмуватись мотузкою або вдаритись об дошку, коли падаєш.

Де шукати: вейк-траса розташована в районі села Канівське під Запоріжжям.

Ціна: 50 гривень за 5 хвилин на трасі.

Каяки, сапи, байдарки

Останні роки набирають популярністі різноманітні розваги на воді: прогулянки на каяках та байдарках - невеличких човниках, управління якими здійснюється за допомогою весел, та сапах -дошках, якими управляють за допомогою одного весла.

Кожен може обрати маршрут по собі – грести кілька годин поспіль для непідготовленої люди може бути вкрай важко. Взагалі, краще перші рази плисти з групою – так і веселіше, і безпечніше.

Безпека: втонути, катаючись на каяках або сапах з групою, майже неможливо – по-перше, на кожного вдягено жилет, по-друге, можна схопитись за плавзасіб.

Де шукати: зараз у Запоріжжі чимало компаній, які організують запливи різного рівня складності. Контакти більшості з них легко знайти в Інтернеті.

Ціна: різні, але в середньому один "заплив" на каяку коштує десь 250-300 гривень, триває зазвичай 3-5 годин.

Туризм: скелелазіння, слеклайн

Традиційно ці розваги вважаються туристичними, але вправлятися в них можна й у самому серці індустріального міста. Якщо зі скелелазінням все зрозуміло - це лазання по скелях або штучних їх замінниках, то "слеклайн" - для багатьох нове слово. Означає воно ходіння і балансування на спеціальній еластичній мотузці. Чим вище рівень спортсмена, тим вище фіксується мотузка і тим вона тонша.

Безпека: небезпеки впасти зі скелі нема – інструктори тримають людину на страховці. Але якщо зірватися, можна вдаритися або подряпатися. Опановуючи слеклайн, легко впасти, особливо, новачкам. Але для них мотузки натягують низько і зазвичай падіння не болісні.

Де шукати: у Запоріжжі працюють чимало скеледромів – штучних стінок. Найцікавіше місце – на Туристичному пляжі на Хортиці, де зазвичай повно людей. Скели тут спеціально обладнані – на них прилади для того, аби почепити страховочний карабін. Часто поруч із скелелазами можна знайти і слеклайнерів.

Ціна: якщо фортуна посміхнеться, то можна полазити безкоштовно – варто просто попросити про це скелелазів на Туристичному пляжі або запропонувати символічний розрахунок - чимось їх пригостити. Ціни на скеледромах зазвичай доступні, але сильно відрізняються в залежності від місця.

Стрибки на батутах

Стрибки на величезних батутах, які натягнути один поруч із одним на великій площі, стають все більше популярною розвагою. Досвідчені спортсмени роблять на них справжні циркові трюки, а новачки можуть просто повеселитися, високо стрибаючи.

Цей вид спорту вже давно внесено до переліку олімпійських, але в Україні він лише набирає популярності.

Безпека: пПід час стрибків можна травмуватись або вдаритись об тверді конструкції, які тримають батути.

Де шукати: у батутних комплексах треба заздалегідь дізнайтися, чи є місця для дорослих.

Ціна: приблизно 140 гривень за день.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme