Концерт нацгвардійців, прогулянки та ярмарок: ТОП-5 причин святкувати День незалежності на Хортиці

Жителів Запоріжжя не треба спонукати відвідувати Хортицю, адже для місцевих заповідний острів улюбленіше місце відпочинку. Гості ж Запоріжжя нерідко губляться, куди йти на Хортиці, яких розваг шукати

Концерт нацгвардійців, прогулянки та ярм…

Портал Depo.Запоріжжя за допомогою завідувача науково-просвітницьким відділом національного заповідника "Хортиця" Сергія Дударенка склав невеличкий дороговказівник по святковій Хортиці.

Прогулянка серпневою Хортицею

Хортиця чарівна завжди, навіть важко сказати, яка пора року їй більше пасує. Тож восени, взимку, навесні та влітку варто насолоджуватися природною красою острова. Дударенко радить прогулятися Тарасовою стежкою, тим більше, що саме зараз виповнюється 175 років перебуванню Кобзаря на Хортиці. Можна також поїхати на меморіально-туристичний комплекс Скіфський стан – це найвища точка не лише острова, але усього Запоріжжя, з якої видно усе місто; у Протовче, Дніпровські плавні. Погуляти у будь-якій частині Хортиці, аби відчути її шалену енергію та зрозуміти, чому острів називають серцем України.

Музей просто неба Протовче

Як дістатися: до Тарасової стежини простіше за все дістатися, пройшовши арковим мостом, до нього доведеться трохи пройти пішки з зупинки 46-ї або 93-ї маршрутки "Магазин "Молодіжний". Від Тарасової стежини можна починати й інші прогулянки Хортицею. Також місцем старту може бути будь-яка хортицька зупинка 55-ї маршрутки, цей транспорт йде мостом Преображенського. До Скіфського стану, Протовче, тим більше плавнів новачкам краще добиратися на власній автівці чи таксі, останнє коштує до 300 гривень.

Екскурсія Запорозькою Січчю

Історико-культурний комплекс "Запорізька Січ" на честь свята подовжив роботу до 18:30. Екскурсії відбуватимуться у звичайному режимі з 9:30. Вартість прогулянки Січчю – 24 гривні, для дітей до 12 років – безкоштовно. Тут же відбудуться виступи січових козаків: об 11:00, 13:00, 15:00.

Поруч із Січчю працюватиме виставка-ярмарок народних майстрів, тут можна придбати запорозькі сувеніри, що нагадуватимуть про святкування української незалежності на Хортиці.

Як дістатися: дуже легко – пішки від зупинки 46-ої або 93-ої маршрутки "Магазин "Молодіжний" через арковий міст, одразу після нього є вказівники, куди рухатися.

Кінний театр

Кінний театр "Запорозькі козаки" теж відкоригував свій графік заради свята. Козаки у День незалежності розважатимуть глядачів джигітуванням, пекельним козацьким гумором, козацькими вправами. Виступ один, розпочнеться о 12:00, триватиме 40 хвилин. Квитки для дорослих коштують 100 гривень, для пільгових категорій - 70 гривень, для дітей шкільного віку - 50 гривень, для малечі до 6 років та учасників бойових дій – безкоштовно.

Кінний театр

Як дістатися: доїхати 55-ою маршруткою до зупинки "ЦІМЕТ", звідти пройти пішки сім кілометрів по вказівникам, або ж доїхати на власній автівці чи на таксі.

Концерт від нацгвардійців

Родзинкою цьогорічного святкування Дня незалежності на Хортиці стане концерт гурту "3029" Національної гвардії. Талановиті музиканти, яких вже полюбили запоріжці, зіграють та заспівають патріотичних пісень. Вони дадуть два концерти: о 12:00 та о 16:00.

"За власним досвідом знаю, патріотичні пісні у виконанні цих хлопців дуже надихають та створюють гарну святкову атмосферу", - каже завідувач науково-просвітницьким відділом національного заповідника "Хортиця".

Виступатимуть нацгвардійці на території історико-культурного комплексу "Запорізька Січ", концерт безкоштовний.

Як дістатися: пішки від зупинки 46-ої або 93-ої маршрутки "Магазин "Молодіжний" через арковий міст, одразу після нього рухатися за вказівниками до Січі.

Надихнутися річковими та морськими боями вояків-запорожців

Працюватиме у День незалежності й Музей історії судноплавства, теж розташований на Хортиці. Тут можна оцінити військово-морські та військово-річкові українські традиції, що сягають у глиб віків. У музеї представлена величезна колекція старовинних якорів, а також козацькі човни, підняті зі дна Дніпра. Деякі датовані XVII сторіччям. Працюють тут справжні ентузіасти своєї справи, їхні розповіді про історію човнів захоплюють. Окрім того, човни тут ще й консервують та реконструюють, можна дізнатися, як це відбувається. Вартість екскурсії лише 24 гривні, працює музей з 9:30 до 15:30.

У музеї судноплавства

Як дістатися: музей розташований поруч із Кінним театром, загубитися важко. Треба доїхати 55-ою маршруткою до зупинки "ЦІМЕТ", звідти пройти пішки сім кілометрів по вказівникам, або ж доїхати на власній автівці чи на таксі.

У День незалежності, як і в будь-якій інший, на Хортиці можна взяти на прокат велосипеди, поплавати навколо острова на річковому трамвайчику, байдарках, каяках. Який би маршрут і захід не обрали туристи, кращого святкування Дня незалежності в Запорізькому краї, ніж на острові, бути не може, адже Хортиця єднає Україну.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook