ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кому заважає жити "Правий сектор"

Здається, найкращім "мінстецем" України наразі залишається Дмитро Ярош
Depo.
29 квітня 2015 11:22
ФОТО: depo.ua
Кому заважає жити "Правий сектор"
Кому заважає жити "Правий сектор"

Конфлікт навколо оточення та спроби роззброєння Добровольчого батальйону "Правий сектор" вкотре продемонстрував невміння нинішньої української держави проводити інформаційну політику та роз'яснювати власні дії.

Нагадаємо коротко хронологію подій. Вчора "Правий сектор" повідомив, що підрозділи 95-ї аеромобільної та 25-ї парашутно-десантної бригад виставили блок-пости навколо бази "Правого сектора" в селі Великомихайлівка Покровського району Дніпропетровщини. За словами очільника партії Дмитра Яроша, від "правосеків" вимагали скласти зброю, але добровольці це зробити відмовилися. В той же час командири десантників запевнили Яроша, що не воюватимуть з побратимами.

За версією "Правого сектору", в облозі їхньої бази беруть участь не досвічені вояки з зони АТО, що билися в свій час пліч-о-пліч з добровольцями, а новобранці, яких нібито "накрутили", що "Правий сектор" збирається йти на Київ "скидати Порошенка". Правда нардеп-комбат Семен Семенченко написав, що "Правий сектор" роззброюють аж ніяк не жовтороті необстріляні юнаки, а елітні підрозділи Збройних сил.

Крім того, "Правий сектор" звинуватив владу у підготовці масштабних провокацій проти добровольчих батальйонів і сьогодні готує акцію протесту під Адміністрацією президента. Паралельно повідомляється, що в у фронтовому Широкиному з'явилися СБУ-шники, що шукали там бійців "Правого сектору", але не знайшли, бо "свої своїх не здають".

В той же час, і Генштаб, і Міноборони і прес-центр АТО і "Мінстець" жодним чином не коментують, те що відбувається. Радник президента України Юрій Бірюков, який зазвичай в курсі всіх фронтових справ, взагалі написав у "Фейсбуці", що два дні не був в Україні, а тут таке і він до кінця не розуміє, що ж воно відбувається. Вся ця гра в мовчанку залишає пересічним українцям можливість або ж сприймати позицію "Правого сектору", або ж займатися здогадками.

Єдиний, хто досить прозоро натякнув на суть того що відбувається, став колишній заступник колишнього губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського Борис Філатов. "Спроба роззброєння "ПС" є ще одним підтвердженням ціни слова Петра Олексійовича Порошенка. Обіцяти одне, а робити зовсім інше - це фірмовий стиль його поведінки. Причому з усіма", - прокоментував ситуацію він, представивши конфлікт навколо "правосеків" продовженням протистояння президента з Коломойським.

Джерела depo.ua також підтверджують цю версію. За їхніми словами, на сьогоднішній день "Правий сектор" залишився єдиним збройним формуванням повністю підконтрольним Ігорю Валерійовичу, адже керування батальйонами "Дніпро-1" та "Дніпро-2", за великим рахунком, Коломойський вже втратив. Отже, виходить, що наразі ми спостерігаємо за спробою або поставити ДУК ПС під контроль Генштабу або ж, якщо це виявиться неможливим, розформувати його взагалі. Все це цілком кореспондується зі словами Петра Олексійовича, сказаними на початку конфлікту з Коломойським, що жоден олігарх не матиме персональної армії в Україні. Власне, вчора про необхідність "роззброєння незаконних збройних формувань" нагадав і нинішній губернатор Дніпропетровщини Валентин Різниченко.

Облишивши за дужками стосунки Коломойського і Порошенка, зазначимо, що така позиція цілком логічна. Будь-які формування, що беруть участь в АТО, мають бути під єдиним керівництвом. Інше питання, що корпус "Правого сектору" бере участь у бойових діях досить давно і, за великим рахунком, окрім заяви Яроша, про те, що його бійці залишають за собою право воювати із загарбниками попри другі мінські домовленості, яка так і залишилася чистим піаром, інформації про якусь особливу "самодіяльність " ДУК чи непідпорядкованність командуванню наразі немає.

За великим рахунком, ще вчора прес-центр АТО, чи Адміністрація президента чи той же Юрій Стець мали б чітко і зрозуміло пояснити суспільству, що саме відбувається. Якщо "Правий сектор" має бути роззброєний, то тому, що не виконав такий то чи такий то наказ і взагалі не підпорядковується Генштабу, що неприпустимо. Чому ніхто так і не спромігся дати пояснень, питання відкрите. Це або просто звичайна неорганізованість, або совкова неповага до власних громадян або звичка до підкилимної політики. Як би там не було, але своїм мовчанням влада вкотре попрацювала на користь піарної служби "Правого сектору". Адже все виглядає, наче поганий Порошенко дав наказ нейтралізувати героїв-добровольців, при цьому може навіть пролитися братня кров. Суспільство вкотре згадала про наявність героїчного та безкомпромісного "Правого сектору", який, при всій повазі до бійців, далеко не один воює на сході і аж ніяк самотужки не вирішує долю війни.

Швидше за все в найближчі години влада таки відреагує на ситуацію, прозвучить заява, що сталося певне непорозуміння - "Правий сектор" залишається в строю, але під командуванням Генштабу. При цьому може виявитися, що ніякого оточення за допомогою важкої техніки взагалі не було і "правосеки" дещо перебільшили масштаби подій. Натомість "команданте" Ярош отримає чергову порцію слави, яка дуже йому стане в нагоді, враховуючи наближення місцевих виборів.

Здається, при призначенні міністра інформполітики було припущено прикру кадрову помилку, адже у Яроша працювати в інформаційному полі виходить значно краще, ніж у Стеця. Тож може варто саме Яроша зробити міністром інформаційної політики?