Київ втратив статус найдешевшого туристичного міста Європи

У щорічному рейтингу дешевих міст українська столиця стала сьомою

Київ посів 7 місце у списку дешевих міст Європи для мандрівників. Новий випуск щорічного рейтингу з'явився на популярному сайті Price of travel вчора, 9 грудня, передає Depo.Запоріжжя. Варто зазначити, що рік тому українську столицю було визнано найдешевшим європейським містом, а тепер, на думку творців рейтингу, вона подорожчала. Київ єдиний з українських міст потрапив до списку, який налічує 56 позицій. 

Для кожного міста автори сайту щорічно вираховують так званий індекс бекпекера (бюджетного мандрівника) - приблизну вартість одного дня перебування. Сюди входить ціна ліжка в хостелі, триразового харчування, 2-х проїздів у громадському транспорті, квитка на один культурно-розважальний захід і 3-х келихів пива. Щодо житла та їжі береться найдешевший, але при цьому більш-менш пристойний варіант. Все це переводиться у долари, складається, і відповідно до цього створюється рейтинг.

Як стверджують автори проекту, день у Києві обійдеться мандрівнику приблизно у 29 американських доларів. При цьому деякі з розрахунків виглядають доволі дивно - наприклад, вартість келиха пива - 60 гривень. Місце в хостелі коштує 191 гривню, 2 проїзди - 8 гривень, їжа - 354 гривні. В якості прикладу платних принад сайт наводить музей Чорнобиля та Києво-Печерську лавру.

"Розташований далеко від звичних європейських туристичних маршрутів, Київ бореться за західних туристів, тому що ви повинні свідомо вирушати саме туди, а не просто заїхати по дорозі. Більшість речей у Києві досить дешеві за європейськими мірками, хоча завдяки місцевим, які нещодавно стали заможними, ціни піднялися вгору, крім того, тут виникли шикарні ресторани та бутіки, яких раніше ніколи не було", - повідомляє сайт.

Сходинкою вище (тобто дешевше) за Київ розташувався боснійський Сараєво. Найдешевим за версією сайту є болгарська Софія, найдорожчим - швейцарський Цюрих. В яких ще європейських містах можна відпочити дешевше, ніж у Києві, а в яких, навпаки, доведеться затягнути паски - читайте незабаром на Depo.Запоріжжя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Мітки: #рейтинг