ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Федір Конюхов зібрався на дно Маріанської западини

Всесвітньо відомий мандрівник, уродженець Запорізької області, Федір Конюхов зібрався зануритися на дно найглибших западин на Землі - Маріанської і Жолоби Тонга
Depo.
20 травня 2015 15:14
ФОТО: depo.ua

Про це порталу Запоріжжя.depo.ua повідомили у прес-службі Федора Конюхова. Цього тижня в Сіднеї відбувся ряд робочих зустрічей Федора Конюхова та інженера Рона Алума, директора австралійської компанії Ron Allum Deepsea Services з питань будівництва батискафа для занурення в Маріанську западину і Жолоб Тонга.

На сьогоднішній день австралійці володіють унікальними технологіями створення 1 або 2-х місцевого батискафа для занурення на граничні глибини Світового океану. Федір Конюхов відзначив, що планує не тільки досягти дна западини, але і залишатися там якийсь час, з тим, щоб провести наукові досліди, в тому числі взяти проби ґрунту з двох тектонічних плит (Філіппінська і Тихоокеанська), які цю западину утворюють. Ширина западини від 1 до 5 кілометрів.

Експедиція відбудеться під прапором Російського географічного товариства. Спочатку планується зануритися на дно Жолоби Тонга - найглибшої точки в південній півкулі планети. Традиційно вважається, що Маріанська западина є найглибшою, але останнім часом багато вчених висловлюють припущення про те, що Жолоб Тонга глибше на 20 метрів.

Роботи з проектування та будівництва почнуться в цьому році.