"Єврейські кучки": Чому в Україну сунуть заморозки

Похолодання, що розпочинається приблизно за два тижні до Великодня, ніколи не дивувало українців, обізнаних у народних прикметах
 

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя.

В Україну суне похолодання, навіть із заморозками в західних областях. За народними прикметами, у ньому немає нічого дивного: невдовзі перед Вербною Неділею завжди холоднішає, адже починаються "єврейські кучки". "Прийшов Вербич – кожуха позич", - казали на Волині. А на Запоріжжі додавали: "У нас оце Вербна Неділя, а в євреїв Паска. І оце всігда наша мама казала: "Ну всігда, каже, оце Вербна холодна. Оце єврейська Паска. Оце вона нам порте все. Єврейські кучки".

Назва "єврейські кучки" походить від біблейського юдейського свята "Суккот". Кучками воно стало зокрема в українському перекладі Євангелія від Івана митрополита Іларіона (Огієнка). "А надходило свято юдейське - Кучки", - йдеться у перекладі.

Українці називали "кучками" і власне "Суккот", який євреї святкують восени, й кілька днів перед єврейською Пасхою – Песахом.

Весняні "єврейські кучки" припадають на тиждень, що передує єврейській Пасці – цьогоріч вона триває з 19-го до 27 квітня. Відповідно, "кучки" - з понеділка, 15 квітня, по суботу, 20 квітня. Походження слова "кучки" - "купки" в народі пояснюють тим, що погода "починає скакати як по купинах".  

Саме з 15 квітня в Україні й почало швидко холоднішати:  сьогодні у західних, Житомирській, Київській областях сильні заморозки у повітрі, а в Чернігівській та Сумській - заморозки на поверхні грунту. Морозно на західній Україні буде і 16 квітня. У решті регіонів також похолоднішало та дощитиме. Саме надмірні опади – головна прикмета весінніх та осінніх "кучок".

Синоптики знаходять цьому погіршенню погоди цілком наукове пояснення: Песах святкується в перший повний місяць після дня весняного рівнодення, а під час повень завжди зростає атмосферний тиск, що призводить до переміщення холодних повітряних мас із полюсів у середні широти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя