ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ентузіаст-краєзнавець придбав у київському архіві унікальні фото Запоріжжя

Історичні знімки поки ніде не публікувалися, але згодом з'являться у відкритому доступі
Depo.
23 березня 2016 17:39
ФОТО: depo.ua

Краєзавець Олексій Толмачов скопіював у Центральному державному кінофотофоноархіві України більше сорока історичних фотознімків Запоріжжя. Раніше ці світлини не публікувалися. Про це повідомив кореспондент порталу Depo.Запоріжжя з посиланням на спільноту "Атипове Запоріжжя" у соцмережах.

"Я знайшов дуже цікаві кадри про будівництво та відновлення ліній електропередач Дніпробуду в нашому місті (зокрема - знаменитих Трьох Мачт), фотографії оздоровчих комплексів на острові Хортиця, трохи матеріалів про будівництво ДніпроГЕСу та мостів Стрілецького, а також цікаві фотографії післявоєнного Запоріжжя, що наочно демонструють руйнування відомих в нашому місті будівель", - пише Олексій.

Незабаром фотографії будуть опубліковані у спільноті "Атипове Запоріжжя" (декількома невеличкими партіями). Поки що можна побачити лише зменшене превью деяких кадрів.

Ентузіаст-краєзнавець викупив у київському архіві унікальні фото Запоріжжя

Копіювання знімків у архіві небезкоштовне. Олексій Толмачов оплатив із власної кишені. Ціна однієї фотографії - близько 35 гривень, загалом вийшло 1790 грн. Кожен бажаючий може надіслати гроші на подальший розвиток проекту (картка ПриватБанку 5168 7423 1498 1212). Якщо вдасться компенсувати хоча б половину витраченої суми, Олексій обіцяє влаштувати ще одну (вже третю) "експедицію" за запорізькими знімками. Про витрати всі звітує (з квитанціями та чеками) у себе на сторінці.

Портал Depo.Запоріжжя вже писав про краєзнавчі проекти Толмачова - мобільний путівник по Хортиці та присвячений острову інтерактивний сайт.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя