ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Енергоефективності міста України"

Ціна питання – півсотні тисяч бюджетних гривень щомісяця. За умови, що кількість жителів міста не збільшиться
Depo.
21 липня 2015 17:58
ФОТО: depo.ua

Одним з питань порядку денного найближчої сесії міської ради стане проект "Про вступ міської ради до Добровільного об'єднання органів місцевого самоврядування - Асоціації "Енергоефективні міста України", передає кореспондент порталу Запоріжжя.depo.ua.

Як написано у пояснювальній записці до документу, Запорізька міська рада поступово здійснює заходи в сфері підвищення ефективності використання енергетичних ресурсів: прийнято рішення про приєднання до Європейської ініціативи "Угода мерів", затверджено Муніципальний енергетичний план м. Запоріжжя на 2014-2030 роки тощо. Міста-підписанти Угоди прийняли рішення про об'єднання зусиль шляхом вступу до добровільного jб'єднання органів місцевого самоврядування - Асоціації "Енергоефективні міста України". Станом на 1 січня 2015 року, Асоціація об'єднувала 41 місто України, серед яких Львів, Кривий ріг, Вінниця, Черкаси, Рівне, Івано-Франківськ, Херсон, Тернопіль, Луцьк, Бердянськ, Алчевськ, Артемівськ та інші.

"Для набуття членства в Асоціації Запорізькій міській раді необхідно прийняти рішення про вступ до асоціації та сплату вступного і членського внесків, сплатити вступний внесок у розмірі 4 тис. (чотири тисячі) грн. та сплачувати щорічні внески у розмірі 2 тис. (дві тисячі) грн. на кожні 25 тис. населення міста, тобто для м. Запоріжжя з населенням на 01.04.2015 р. 760,661 тис. щорічний внесок складатиме 60 тис. грн. (шістдесят тисяч грн.)", - говориться у пояснювальній записці з посиланням на директора департаменту економічного розвитку міської ради Наталю Новак.

При приєднанні до Асоціації у ІІІ кварталі 2015 року необхідно сплатити вступний внесок у розмірі 4 тис. грн. та за ІV квартал 2015 року внесок у розмірі 15 тис. грн. (квартальний) необхідно сплатити до кінця року. У подальшому щорічний внесок складатиме 60 тис. грн.

Для того аби зрозуміти, навіщо Запоріжжю потрібна ця Асоціація, чиновники написали у офіційному документі:

"У межах чинного законодавства Асоціація сприяє розробці та реалізації енергоефективних проектів на територіях членів об'єднання; поглибленню співпраці учасників з державними органами влади, бізнесом та неурядовими організаціями з питань, що енергоефективності, стосуються сталого розвитку, відновлювальної енергетики; встановленню і здійсненню міжнародних зв'язків органів місцевого самоврядування України з органами місцевого самоврядування та їх об'єднаннями зарубіжних країн; організує обмін досвідом серед органів місцевого самоврядування з метою вирішення проблем сталого розвитку територій на принципах енергоефективності та енергозбереження; надає методичну і практичну допомогу та консультації органам місцевого самоврядування".

Тож, якщо депутати підтримають цей проект, то вже цього року Запоріжжя поповнить ряди "енергоефективної" Асоціації. Наразі членство не дуже битиме по "кишені" міста, проте, якщо запоріжці різко почнуть підвищувати демографічний рівень і наше місто нарешті стане містом "мільйоником", то членство коштуватиме дорожче.

Більше новин про Запоріжжя Ви знайдете на zp.depo.ua