ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Екс-керівники "Амстора" підкинули у магазин у Запоріжжі трудові книжки співробітників

У п'ятницю, 5 червня, в магазин торгової мережі "Амстор" в м. Запоріжжя (по вул. Бородінська, 20 б) були підкинуті ящики з трудовими книжками працівників торгових центрів
Depo.
5 червня 2015 14:01
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в прес-службі "Амстора", пише "РБК-Україна".

Раніше за фактом їх зникнення було заведено кримінальне провадження.

Нагадаємо, в травні слідче управління ГУ УМВС в Запорізькій області провело обшуки за місцем проживання колишнього фінансового директора групи компаній "Амстор" Анни Чистової і колишнього регіонального менеджера Олени Сметани. Правоохоронці шукали первинну фінансову документацію та трудові книжки працівників "Амстора", викрадені і приховувані за вказівкою екс-менеджменту компанії в особі братів Володимира та Олександра Вагоровських. Аналогічні обшуки були проведені в двох офісах компаній, пов'язаних з Вагоровськими.

За даними прес-служби "Амстора", запаковані в ящики документи були доставлені приватним перевізником вантажів. Зі слів представника стало відомо, що якась жінка попросила по телефону водія забрати вантаж і доставити його в згаданий магазин. Посилка, що складається з 13 картонних ящиків, які були загорнуті в сміттєві пакети, була передана перевізнику у дворі невідомим чоловіком.

Близько 9.15, при спробі провезення вантажу на територію магазину автомобіль перевізника був зупинений і водій був опитаний службою безпеки торгової мережі. Після отримання пояснень був розкритий один з ящиків, в якому була виявлена трудова документація. У книжках міститься запис про те, що всі працівники звільнені ще 22 грудня 2014 року.

В даний час на місце події викликано слідчо-оперативна група Ленінського РВ УМВС України в м. Запоріжжя для фіксації подій та прийняття рішення про подальшу долю паперів.

"До завершення роботи слідчо-оперативної групи важко зробити висновок, чи всі трудові книжки повернули назад. За все імовірності, менеджери середньої ланки, підконтрольні екс-керуючим, таким чином спробували позбутися доказів і уникнути відповідальності в межах кримінального провадження.", - припустили в ГК "Амстор".

У березні 2015 р. працівники магазинів "Амстор" в Запоріжжі звернулися в прокуратуру з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності екс-керуючих торговельної мережі братів Олександра та Володимира Вагоровских, які, зловживаючи службовим становищем, привласнили та незаконно утримують їх трудові книжки. Заяву підписали 340 співробітників мережі.

Працівники магазинів відзначали, що зазначені дії директора з персоналу не могли бути здійснені без вказівки на той момент виконував обов'язки гендиректора ТОВ "Торговий дім "Амстор" Олександра Вагоровського.
Нагадаємо, що 31 грудня 2014 р. озброєні люди заблокували роботу ряду магазинів мережі "Амстор" в Києві, Запоріжжі, Дніпропетровську, Маріуполі та інших містах. На місця подій прибула міліція, робота магазинів була відновлена, але ненадовго. Зараз не працює більшість магазинів мережі "Амстор".

Смарт-Холдинг, основний акціонер "Амстора", заявив, що озброєні люди, які блокували магазини мережі, діяли за вказівкою її колишнього керуючого і міноритарного акціонера Володимира Вагаровського. Екс-керуючий не погодився з рішенням головних власників про відсторонення його від управління групою компаній "Амстор" і робить все, щоб дестабілізувати роботу торгових центрів і приховати обсяги розкрадань. Результати аудиту, проведеного головним акціонером, виявили спроби братів Вагоровских присвоїти компанію, а також розкрадання грошових коштів для особистого збагачення.

За час блокування магазинів озброєними людьми з них були вивезена вся документація, в т. ч. трудові книжки працівників, була зруйнована IT інфраструктура, що на даний момент є головною перешкодою для відновлення нормальної роботи торгових центрів.

Вагоровські на даний момент контролюють магазини на території так званої ДНР, виручка яких не приходить на рахунки ДК "Амстор".