Двометрові крокодили, прудка анаконда, пітон-альбінос: У бердянському зоопарку відкрили тераріум

Тераріум площею понад 200 квадратних метрів відкрився для відвідувачів у Бердянську. У колекції – понад 40 рідкісних видів тварин
 

Двометрові крокодили, прудка анаконда, п…

Про це повідомляє кореспондент Depo.Запоріжжя.

У бердянському зоопарку "Сафарі" запрацював тераріум. Його площа понад 200 квадратних метрів. Колекція налічує понад 40 видів рідкісних плазунів та земноводних. Серед них – найбільші на планеті крокодили – нільські, анаконда, пітон-альбінос, хамелеони, варани тощо.

Колекцію у зоопарку збирали майже три роки – тварини приїхали з Чехії, Словаччини, Голландії. Деякі вже "старожили" зоопарку, але показати їх відвідувачам в усій красі не було можливості до будівництва тераріуму.

Нині він готовий. Це – перший приватний тераріум на території України, відкритий за рахунок фонду самого зоопарку. Приблизно половину його площі складають саме вольєри з тваринами. Вони сучасні, побудовані з урахуванням потреб плазунів та земноводних. Зокрема, в усіх вольєрах є тепла підлога, підігрівається до потрібної температури і вода в басейнах, також вона проходить фільтрацію.

Тепло потрібно, насамперед, нільським крокодилам, адже за температури менше, ніж 30 градусів за Цельсієм, вони впадуть у сплячку.

Крокодилів у тераріумі нині два: семирічний хлопчик Сашко та шестирічна дівчинка Женя. Вони величезні, двометрові, і будуть зростати ще. За словами директора зоопарку Ігоря Кальченка, взимку їх планують "познайомити". У зоопарку дуже сподіваються на маленьких крокодильчиків.

Поки крокодили перебувають на самоті, розважають їх постійні у природному середовищі супутники – маленькі яскраві пташки амадини. Їх крокодили не чіпають, пташки у природі виконують для крокодилів санітарні функції, борються з паразитами тощо. У тераріумі паразити плазунам-велетнями не загрожують, тож функція амадинів, скоріш, декоративна.          

За словами доглядальниці тераріуму Аліни Глованової, найбільшої її уваги потребує анаконда. Плазун дуже прудкий, так й норовить чкурнути, коли йде прибирання. Але це передбачено – вольєри побудовані таким чином, аби можна було прибрати в одній половині, поки тварини перебувають в іншій.

Колекцією із 40 видів тварин у тераріумі не обмежаться. Невдовзі тут з’являться нові плазуни й земноводні. Серед них – гюрза та королівська кобра. "Спочатку я не хотів заводити тварин, які становлять небезпеку для людей, але, маючи такий тераріум, від них не варто відмовлятися. Королівська кобра з піднятим капюшоном – це таке видовище, яке варто побачити", – каже директор зоопарку.

Наступного року у зоопарку також планують побудувати величезний, двоповерховий, акваріум.

Варто зазначити, що переважна більшість тварин представлених у "Сафарі" – дуже рідкісні або взагалі не зустрічаються у природі. Тож зоопарки – єдина можливість для людей їх побачити.  

Раніше повідомлялося, що тваринам, які були конфісковані у попередніх власників за рішенням суду і тимчасово перебували у притулку в Василівці, знайшли постійні домівки.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme