ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Депутати Запорізької міськради самі собі обмежили права

Наразі депутати намагаються скликати позачергову сесію міськради, на якій будуть намагатися скасувати власне рішення
Depo.
10 вересня 2015 12:16
ФОТО: depo.ua

Як передає портал Depo.Запоріжжя, під час засідань постійних депутатських комісій народні обранці скаржилися на те, що не можуть вільно розпоряджатися коштами з депутатського фонду (він складає 20 тисяч гривень на кожного депутата в рік).

За словами депутата Костянтина Вайтаника, після того, як було прийнято нове рішення про розподіл допомоги малозабезпеченим мешканцям Запоріжжя, депутати не можуть самі розпоряджатися коштами.

Для того, щоб допомогти містянам, депутат мусить звернутися листом до управління соцзахисту Запорізької міськради з проханням. Спецкомісія при управлінні при розгляді клопотання депутата вимагає у людини, якій адресується допомога безліч довідок: від врача, про розмір пенсій, зарплатні та інших дохододів, про метраж житла, наявність родичів тощо. Лише після вивчення усіх довідок члени комісії можуть надати дозвіл на виделення коштів для запоріжців, які опинилися у складних умовах. При цьому чиновники можуть зменшити розмір допомоги з 2 тисяч до 200 гривень. Або зовсім відмовити.

"Такий порядок виділення допомоги лише дратує людей. Не зрозуміло й навіщо ми, як депутати, потрібні в цій схемі", - заявив Костянтин Вайтаник, одноголосно підтриманий своїми колегами з комісії з питань депутатської діяльності, регламенту, законності і правопорядку.

Як виявилося, дивне рішення про новий порядок розпорядження коштами депутатського фонду не обговорювалося під час засідання комісій міськради, а на сесії цей проект був "похований" у пакеті прийнятих рішень, тому теж не обговорювався.

Наразі депутати скликають позачергову сесії міськради (попередня дата - 16 вересня), на якій будуть скасовувати своє власне рішення щодо порядку розподілу допомоги малозабезпеченим мешканцям Запоріжжя.

Інші цікаві новини про події міста шукайте на Depo.Запоріжжя