Чим жила Україна: Мандри морем на матраці, рекорд прикарпатських Марій та ні дня без баби

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Мандри морем на матрац…

Коли не трапляється нічого надважливого, українці, знай собі, викидають новорічні ялинки, встановлюють рекорди та розшукують кам'яних баб. Детальніше про те, як минув тиждень, у дайджесті Depo.ua

Київ

Один із столичних дворів прикрасила дивовижна "солодка парочка". Бочки з обличчями хлопця та дівчини, які, вочевидь, не рівно дихають один до одного, геть ламають всі стереотипи про те, що класичні бочки -- це часто сміттєві баки, які мають бути брудними та смердючими.

Киян продовжують випробовувати на міцність черговим відключенням гарячої води. Комунальники почали тестувати тепломагістралі, які живляться від ТЕЦ-5, яка забезпечує гарячим водопостачанням тисячі споживачів у Солом'янському, Святошинському, Шевченківському, Печерському, Подільському, Дарницькому, Голосіївському та Дніпровському районах. Саме через це воду відключили аж до 9 липня. Містяни, які досі не мають в квартирах бойлерів, знову витягають каструлі та гріють воду, хто - собі, а хто - на всю родину.

Та якщо вийти з квартири і піти в столичні парки, то вмить кепські враження розсіюються. В одному із живописних куточків парку "Перемога" з'явився зелений диван із справжньої трави. Комунальники запевняють, що "валяння" на такому дивані корисне для здоров'я – аромат фітонцидів добре впливає на людський організм.

Донбас

На окупованому Донбасі бойовики те й роблять, що випивають. А коли вже вип'ють, то їхнім дивним вчинкам немає кінця. У Петрівському на Донеччині озброєний бойовик навіть погрожував моніторинговій місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ) та не дозволив їм проїхати на окуповану територію. Незважаючи на те, що команда місії ОБСЄ вказала бойовику на наявність міни, він все одно не дозволив їхній автівці поїхати в східному напрямку.

Тим часом у мера українського Маріуполя з'явився восьмий заступник. Точніше, заступниця, Лілія Ткаченко. Нова чиновниця займатиметься розвитком персоналу комунальних підприємств та буде вибудовувати систему преміювання співробітників муніципалітету. Також організовуватиме роботу сайту міськради, розвиватиме стратегію представництва Маріуполя на міжнародному рівні, ділові відносини з іншими містами. До цього Ліля Ткаченко 13 років працювала в HR-галузі, співпрацювала з консалтинговими компаніями. Ось така вона моторна, нова чиновниця маріупольської мерії.

Зненацька у самісінькому центрі Краматорська з-під землі забив гейзер. Проривом мережі українців давно не здивуєш, а от коли вони у вигляді гейзерів, то це справді незвично. Одразу приїхали комунальники, перекрили воду половині мешканців центру. Недовго бив у центрі міста з-під землі фонтан.

Львів

Львів'яни, наче ті італійці, живуть, не поспішаючи. Приходить літо, ось вони і починають виносити на смітники новорічний непотріб. До речі, такі "новорічні ікебани" – це тренд цього літа в багатьох регіонах, не лише у Львові.

Певне, того львів'яни і живуть довго, бо не люблять метушитись і живуть в задоволення. За даними міськради, у Львові проживає шестеро містян, яким цьогоріч виповнилося 100 років. Як розповіла в.о. начальника управління соціального захисту Львівської міськради Леся Дронь, у 2018 році Дні народження відзначили 12 львів'ян-довгожителів: шестеро громадян, яким виповнилося 100 років, і шестеро — яким 101 та більше. Окрім того, цьогоріч святкуватимуть свій столітній ювілей ще семеро львів'ян. А найстаршій мешканці міста у серпні має виповнитись 109 років.

Львівські курсанти показали, в чому їх сила. Ні, не в умінні гарно флешмобити, а у єдності. До Дня курсанта, близько 240 учнів Академії сухопутних військ ім. Сагайдачного вишикувалися у формі гасла "Разом сильні" та у супроводі оркестру виконали пісню "Дорога на Схід".

Дніпро

Що не день – то нова знахідка. На Дніпропетровщині у П'ятихатському районі була знайдена кам'яна баба, яка стане ще одним експонатом історичного музею Дніпра. Археологи знай собі, тішаться. "Ні дня без баби. Погано збереглась, не зовсім зрозуміло, якого часу, з якої породи, однак голова точно є", - зазначив співробітник відділу археології історичного музею Дніпра Дмитро Романчук.

У Кам'янському трапилась пригода: у трамвая відмовили гальма, але водійка не розгубилася і все одно зуміла зупинити трамвай. Так приборкувачка трамваю, в якого не спрацювала жодна з трьох систем гальмування, отримала нагрудний знак "Відзнака міського голови".

Коти - ще ті шпигуни. Відома на все місто кішка на призвістко Тигр, яка живе в ДніпроОДА, вийшла за чиновниками на перевірку будівництва інклюзивного парку. Такі вони коти, наче й довіряють людям, але то так здається – вони довіряють і перевіряють.

Одеса

В Одесі влітку, якщо пощастить, концерти можна слухати ледь не на кожному кроці. А на улюбленого співака потрапити навіть без квитка, варто лише встати з дивану та рушити вулицею. Не очікувано для містян та гостей Одеси на Приморському бульварі просто неба виступив Борис Гребенщиков. Лідер російського гурту "Акваріум" без анонсів та афіш посеред білого дня зібрав чималий натовп шанувальників своєї творчості. Роки йдуть, все змінюється, а Гребенщиков все той самий.

Тим часом в Білгород-Дністровському районі правоохоронці розпалили багаття з наркотиків. У вогні згоріло понад 500 кущів наркотичних рослин, близько 2 кг речовин рослинного походження та більше 1 л рідких наркотиків. Наркотики були вилучені під час розслідування 12 кримінальних проваджень. Оце і є відео-відповідь всім, кому цікаво, куди діваються ті купи наркотиків, які копи ледь не щодня вилучають у підприємливих людей.

На одному з одеських пляжів у рамках фестивалю стріт-арту, який присвятили 70-річчю утворення держави Ізраїль, з'явився новий мурал. Художниця Тетяна Білоконенко зобразила Одесу, Хайфу і Єрусалим. Шість днів роботи і місто поповнилось ще одним арт-об'єктом, які потроху перетворюють Одесу в місто муралів.

Харків

На українських дорогах - ні дня без пригод! На тижні у Харкові водовозка провалилася у вирву. А без води, як то кажуть, і ні туди і ні сюди. Хоч і без доріг іноді так само.

У неволі тільки й мріють про життя, яке було на свободі, з усіма приємнощами. У Харківській виправній колонії під час огляду посилки, яка надійшла засудженому, виявили приховану пляшечку пива ємністю 0,33 л. Так омріяне пивко і не дійшло до адресата. Ще і шуму наробило: у колонії одразу склали протокол про адміністративне правопорушення та провели перевірку – і все через 0,33 л пива.

Містяни так втомились від дірявих доріг, що самостійно вигадують способи вирішення цієї проблеми. Може, хоч на пенсії з нормальним асфальтом житимуть, якщо влада почує, звісно. Один харків'янин через петицію звернувся з ідеєю: запропонував латати дорожні ями сміттям. Також, на думку чоловіка, дорожні прогалини можна засипати землею, дрібним щебнем та гравієм. Автор петиції зазначив, що така практика дуже поширена в африканських країнах і країнах третього світу. Такий він, тернистий шлях до Європи.

Запоріжжя

Мелітопольці тішаться і не натішаться алеєю з парасольок. І так і сяк фотографують її і навіть з висоти пташиного польоту. Парасолькова алея дійсно крута, і найкрутіше виглядає саме згори.

Відпочивальники на морі так розслабляються, що забувають геть про все. А от бійцям ДСНС нема коли розслаблятись. Виклик – і вони тут як тут. У Кирилівці бригада рятувальників шукала в морі чоловіка, який пірнув, аби виловити надувний матрац, але назад берега не дістався, бо його віднесло у море аж на 2,5 кілометра. Добре, що мандрівника на матраці вчасно знайшли, вражень 61-річному чоловік надовго вистачить.

Під колеса потрапила, та ще і штраф заплатила. Це про жінку з Мелітополя, яка переходила дорогу на заборонний сигнал світлофора і "ловила гав", через що і спровокувала ДТП. Суд визнав жінку винною в ДТП і оштрафував аж на 340 гривень. Добре, що є такі ДТП, після яких життя продовжується, та краще б їх взагалі не було.

Закарпаття

На Закарпатті, знай собі, насолоджуються життям. Отак приїдеш, а тут тобі, на – сотня наречених маршує містом!

Або ідеш далі, а тут тобі на – парад на площі Федорова.

І "вишенька на коктейлі" – флешмоб мам випускників Мукачева. Мами довели, що вони можуть "запалювати" не гірше за самих випускників.

Прикарпаття

На Івано-Франківщині представники Книги рекордів України зафіксували ще один рекорд – "Найбільша кількість жінок одного імені в одній локації". Такої кількості Марій водночас ще не було! Маленькі Марії, старенькі Марії, Марії, в повному розквіті сил – всіх жінок не помістити в одному фото! Але якщо пильно придивитись, то на фото зачаїлись і чоловіки. Певно, підтримували своїх Марій.

Марії зібрались не просто так: у прощі до Чудотворного образу Матері Божої у селі Маріямпіль Галицького району на Прикарпатті взяло участь понад півтисячі молільників, з них – 398 жінок з іменем Марія. Ось тут після спільної молитви представники Книги рекордів України і зафіксували рекорд!

Джерело фото: прес-служба Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Вінниця

Професія кондуктора потроху відживає своє. У Вінниці чотири тролейбусні і два трамвайні маршрути вже працюють без кондукторів. Тут готуються сказати кондукторам "Прощавай!" і впровадити електронний квиток, але у перехідний період вони все одно працюватимуть.

Члени загону швидкого реагування Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста провели в одному із таборів тренінг, на якому навчали юнаків та дівчат базових правил підтримки життя. Одним із "тренерів" був пес на ім'я Фарт, який дарував позитивний настрій і надавав посильну допомогу учасникам заходу. Спека в той день так "вжарила", що справжню домедичну допомогу довелось надати дівчині, яка знепритомніла від перегрівання.

Кропивницький

От тобі на! Мерія Олександрії заборонила продавати алкоголь після десятої вечора і аж до восьмої ранку. Заборона діє на усі заклади торгівлі, незалежно від режиму роботи, окрім ресторанів. Тепер любителі хильнути у нічний час шукатимуть собі інших занять.

Літо, а особливо кінець червня і аж до серпня – це "золота пора" лазання по деревах за абрикосами, черешнями чи ще за чимось. Як правило, дітям, які лізуть на гіляки, байдуже, чи доспіли плоди, бо залізти, похизуватись і злізти – куди важливіше! Але буває, що лізти вгору легко, а вниз – ніяк. Рятувальники і тут біжать на поміч, бо куди ж без них!

Хмельниччина

На Хмельниччині у Деражнянському районі в селі Слобідка-Шелехівська відбулися літературні читання з нагоди дня народження поетеси Анни Ахматової. Родзинкою читань стала участь в них правнучки Івана Франка по лінії його брата Онуфрія Олеся Франка з Калуші Івано-Франківської області. І це досить символічно, адже Анна Ахматова зробила чимало перекладів творів Великого Каменяра, зокрема його збірки "Зів'яле листя", російською мовою. У селі Слобідка-Шелехівська похована матір Ахматової, а за словами подільських літераторів, сама Анна Ахматова ніколи не цуралася українського коріння і пишалася тим, що українська мова – мова її матері, і що в Росії її вважали українкою.

Цьогорічний сезон збору вишень та черешень багатий не лише на врожай, а й на випадки падіння людей з дерев. У хмельницькому травмпункті шоковані: за останні кілька тижнів по допомогу до лікарів звернулись близько 200 людей. Жага назривати вишень для когось послужила уроком: четвертої частини усіх пацієнтів виявили переломи рук та ніг.

Полтава

Буває і таке: на Полтавщині 97-річна пенсіонерка випала з восьмого поверху, але зачепилася за мотузки поверхом нижче і вижила. Медики надали їй медичну допомогу та відпустили додому на амбулаторне лікування. Ото вражень бабці на старості років! Але до "соточки", хочеться вірити, тепер доживе.

Плодюче літо: на Полтавщині копи продовжують "збирати" рекордні урожаї конопель. У Гадяцькому районі під час обшуку господарства 40-річного мешканця правоохоронці вилучили більше 560 рослин коноплі. У Лубенському районі, під час обшуку на території подвір'я, що належить 46-річному місцевому мешканцю, поліція вилучила близько 600 рослин коноплі. Врожайне літо, нічого не скажеш.

Наче щось у лісі здохло: у Полтаві розпочали ремонт підземного переходу по вулиці Шевченка, про який вже ніхто й не мріяв. На ремонт двох підземних переходів у місті планують спрямувати 25,5 млн гривень. Що ж тут має бути на такі гроші!

Крим

Кутюр'є з Криму Ніко Лапунов і ще вісім дизайнерів з усієї України представили свої колекції вишитого одягу на фестивалі "Вишиванка як код нації" в Іспанії. Сам Ніко вважає свою колекцію не однорідною, але мету досяг – показав розмаїття технік вишивки і те, як їх можна втілити в сучасному одязі.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme