Чим жила Україна: Історія про лавандове поле, "мокрий перформанс" та подорoж кавунів

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Історія про лавандове…

На тижні українці "підсмажились" серпневою спекою, а потім вдихнули майже осіннього прохолодного повітря. Дні літнього релаксу можна перелічити на пальцях, хоч багато хто в цьому сезоні взагалі не відпочивав. Про те, чим жила країна на тижні, традиційно, у тижневику Depo.ua.

Київ

Дороги і мости – це споконвічні столичні теми. Цього разу на тижні обійшлись без ексцесів. Правда, довелось пововтузитись на Кільцевій дорозі через переляканого кота. Пухнастий сидів між потужними потоками руху, боячись навіть поворухнутись. За словами волонтерів, кіт був настільки асоціальним, що до нього неможливо було наблизитись. Проте в будь-який момент він міг вибігти на дорогу із дуже пожвавленим рухом. Зрештою волонтери звернулись до патрульної поліції і заради порятунку кота копи на кілька хвилин перекрили рух Кільцевою дорогою.  

Тим часом на місці стихійного кладовища домашніх тварин на Русанівці надумали розмістити будмайданчик для ремонту Шліхтерівського колектора. Через це киян просять перепоховати до 10 вересня своїх тварин. Правда, достеменно невідомо, чи побачать всі містяни, які колись ховали там своїх чотирилапих друзів до 10 вересня це оголошення.

Донбас

Вивозячи метал, важко лишитись не поміченим. Йдеться про тонни обладнання зі склозаводу "Пролетарі" у Лисичанську, який давно збанкрутів. Активісти нещодавно виявили факт порізки і вивезення із заводу металоконструкцій вагою понад 60 тонн. Кажуть, що вагон з порізаним обладнанням заводу, а також машину з чорними номерами затримали поліцейські.

Тим часом Україна передала Нідерландам кримінальне провадження проти колишнього міністра оборони самопроголошеної "Донецької народної республіки" Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) і ще трьох бойовиків, підозрюваних в причетності до збиття літака Malaysia Airlines рейсу МН17 на Донбасі. У відповіді на запит журналістів в СБУ відмовилися проінформувати, чи обрані підозрюваним запобіжні заходи і чи оголошені вони у розшук.

На тижні у мережу потрапили світлини напівмертвого окупованого містечка Вуглегірськ, що на Донеччині неподалік Дебальцевого.  Дивлячись на фото, навіть без коментарів можна зрозуміти, що містечко є чи не найдепресивнішим з усіх окупованих. Світлини бойовика Дениса Григорнюка "говорять" краще за слова. Люди розповідають, що тут не відновлюються зруйновані будівлі, подекуди досі стоїть понівечений комунальний транспорт та авто. Словом, суцільна розруха. З кінця січня 2015 року українські війська кілька днів билися за Вуглегірськ, але бойовики на початку лютого заявили про встановлення своєї вдади над містом.

Львів

Тиждень у Львові розпочався зі скандалу. 11 серпня перед домашнім матчем львів’ян проти "Маріуполя" увімкнули пісню Timati і DJ Smash - Moscow Never Sleeps. В мерії вирішили розібратись і направили звернення виконавчому директору КФ "Карпати" Ростиславу Ящишину щодо цього інциденту. Чиновники попросили провести службове розслідування.

Здорові зуби хочуть мати всі. І тварини також. Нещодавно у Львові на базі Першої комунальної ветеринарної клініки запрацював стоматологічний кабінет для домашніх тварин.  У клініці є все необхідне: ультразвуковий скайлер, портативна стоматологічна установка, мікромотор з кутовим наконечником для зняття зубних відкладень та полірування емалі та багато чого іншго. Лікування домашнім улюбленцям проводять із анестезією. Так що не варто переживати за те, що собаку чи кота під час лікарського втручання доведеться тримати та заспокоювати.

Багато хто скаржиться, що "жити дорого", а віднедавна у Львові зросли тарифи на ритуальні послуги. Тобто, помирати також стало також дорого.  Виконавчий комітет міськради прийняв рішення "Про встановлення ЛКП "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" тарифів на ритуальні послуги". В середньому вони зросли на 40%.  Пояснюють це зростанням прожиткового мінімуму, тому й тарифи, відповідно, мають бути на рівні.

Дніпро

Днями у Дніпрі показали флейту Пана. Музичний інструмент знайшли у 1981 році під час розкопок кургану у Магдалинівському районі на Дніпропетровщині. Керувала дослідженнями Ірина Ковальова — одна із засновниць дніпровської школи археології. Під час реконструкції головного корпусу університету на початку 2000-х років, експонати, що знаходилися у кабінеті археології, вона зберігала у себе вдома, але флейту вирішила передати Палацу студентів. Тож, флейта, на якій грали ще до нашої ери, зараз знаходиться тут.

Один із під'їздів багатоповерхівки у Новомосковську "ожив". Стіни, напевно, так і лишились би однотонними, якби не переселенка з Криму Наталія Мамаєва, яка створила тут яскраву карту України, додавши де-не-де квітів та дивовижного казкового птаха. Не під'їзд, а мініатюрний арт-простір. Побільше б таких.

Джерело фото: сайт Новомосковська

Здається, жінки здатні геть на все заради піару. Навіть на "мокрий перформанс". У центрі Дніпра на Катеринославському бульварі нещодавно художниця Олена Загребельна провела перфоманс під назвою "Троянда", в якому намагалася визначити місце жінки в мистецтві. Жінка лягла посеред фонтану на бульварі, щоб зрозуміти відчуття троянди, яку кинули в ванну з крижаною водою. Спочатку Олена думала, що буде легко рухатися в струменях, але вода була такою холодною, що змінила усі плани. Відтак, дівчина стиснулась, аби витримати холод і заціпеніння. Зате новина про перформанс "облетіла" майже всі місцеві видання.

Одеса

У сучасному світі навіть старезна гиря може викликати підозру. Одна родина придбала у селі Староказаче Білгород-Дністровського району будинок. Коли нові господарі взялись розбирали мотлох, що залишився від попередніх мешканців, то знайшли підозрілі речі. Господарі подумали, що то якась граната.  Але після перевірок спеціалістів виявилось, що то була зовсім не граната, а гиря від вагів.

І про сумне. Вода на самому великому природньому пляжі Одеси у Лузанівці стала чорно-зеленою. А про запах довкола що й казати. Сморід стоїть ще той. Колір води та сморід пояснюють тим, що на узбережжі гниють водорості. Проте відпочивальників це не лякає. Люди продовжують засмагати і навіть купатися. Бо скоро ж осінь, треба встигнути.

Затверджена Кабміном кандидатура голови Одеської ОДА Андрія Андрейчикова не знайшла підтримки у жителів регіону, і президент запропонував для обговорення у соцмережі п'ять кандидатур на крісло керівника облдержадміністрації. На сайті НАЗК тим часом з'явилася декларація колишнього виконуючого обов'язки голови Державної податкової інспекції Дніпровського району Києва Олександра Стадніка, у якій вказується, що він претендує на посаду голови Одеської ОДА. Цікаво, що серед кандидатів, які запропонував до обговорення Зеленський, прізвища Стадніка не було. Чому він заповнив відповідну декларацію – поки що невідомо.

На Одещині на тижні не обійшлось без рекордів. Одного мешканця із Балтського району нещодавно засудили за чергову крадіжку та зберігання зброї. Як виявилось, за останні 46 років чоловік був засуджений 21 раз. По усім вирокам йому було призначено реальна міра покарання і 2/3 частини свого життя він відсидів у в’язниці. 

Харків

На тижні рятувальники у Харкові потрапили у справжню пригоду. Їм за викликом довелось виїхати на вулицю Новопрудну, де в одному з будинків сталося загоряння. Але автомобіль рятувальників правою стороною провалився у яму, заповнену водою, та не зміг їхати далі. 

Буває і таке. Харківським копам довелось скрутити жінку, яка агресивно себе поводила і кидалась на громадян. Коли поліцейські приїхали на місце виклику, то побачили, що жінка знаходилась на даху ґанку і була напівоголена. До того ж вона розбила вікна під'їзду та сусідньої квартири. Патрульним, згідно з законом, довелось застосувати до неї фізичну силу та одягти кайданки.

У Саду ім. Шевченка тим часом з'явилась скульптура артиста та кінорежисера Леоніда Бикова. Автор композиції, заслужений художник України Катіб Мамедов вирішив зобразити актора в образі персонажа Маестро з фільму "В бій ідуть одні "старі". Скульптура, до речі, стала завершальною в циклі композицій "Сім видатних харків'ян", встановлених у Саду ім. Шевченка.

Запоріжжя

Величезний персик вагою майже пів кілограма виростив фермер Анатолій Тиховод у Приазовському районі. Сорт персику Флемінг Ф'юрі входить до Книги рекордів Гіннесса як найбільший сорт цих фруктів. Цей персик вагою досяг 481 граму і є найбільшим в урожаї цього року. Але  минулоріч у цьому краї були й більші персики. Тоді зафіксували вагу персика-велетня у 510 грамів.

Нещодавно Запоріжжям у платтях та на підборах на велосипедах проїхалась майже сотня дівчат. Велопарад у місті відбувається вже вп’яте. Основна мета акції – довести, що велосипед – це транспорт не лише для виїздів на природу й не лише у спортивному одязі. Безпеку руху учасниць забезпечували патрульні, а очільниця Управління патрульної поліції області Світлана Михайловська навіть приєдналася до параду, правда від підборів та спідниці чомусь утрималась.

Гарна новина для шанувальників футболу. Члени Виконкому УАФ затвердили в якості місця проведення товариського матчу Україна – Естонія, запланованого на 14 листопада, запорізьку "Славутич-Арену". Ця зустріч стане першим в історії поєдинком національної збірної в Запоріжжі.

 

Херсон

Легендарна баржа з кавунами з Херсонщини вирушила Дніпром на Київ 16 серпня. Тож, на полицях столичних супермаркетів скоро з'являться смачні дині та кавуни. Цьогоріч кавунів відправили 500 тонн, а динь – 40 тонн.

Стіни одного з будинків у Херсоні на тижні здивували "сюрпризом" мешканців. Люди робили ремонт і знайшли у стіні предмет, схожий на гранату. Як згодом з'ясували вибухотехніки, то і справді була граната часів Другої світової війни. Не гаючи часу, рятувальники вивезли її у місце для знищення від лиха подалі. Виходить, що люди роками жили з гранатою в стіні і навіть не здогадувались про це.

Закарпаття

В одному із санаторіїв Свалявського району з'явився цікавий фонтан. Скульптори створили з понад тисячі металевих деталей коня, який дзюрить. Фонтан одразу викликав у закарпатців неоднозначну реакцію. Деякі люди в мережі вже охрестили його "уродством", хтось допускав, що то кобила, а дехто навіть зауважив, що це арт-об'єкт з прицілом у далеке майбутнє.

У закарпатському Перечині є ціла лавандова оаза. Тут вирощують цю ароматну квітку на площі у два гектари. Це є найбільша промислова плантація в Україні, а квіти лаванди переробляють у натуральну олію та спеції. У планах власників лавандового поля посадити ще щонайменше сто п’ятдесят тисяч кущів на п’яти гектарах землі вже цієї осені.

У Будапешті тим часом з’явилася скульптура Лізи Сімпсон від закарпатського скульптора Михайла Колодка.  Колодко подарував міні-скульптуру місто у не випадково, адже перші серії "Сімпсонів" створювалися угорським мультиплікатором. Відтак, Лізу Сімпсон можна знайти на електричній опорі кінцевої зупинки трамваю №2, а це "Площа Марі Ясаі". У створенні перших сезонів "Сімпсонів" брала участь студія угорського мультиплікатора, сценариста, режисера та музичного продюсера – Габора Чупо, який народився саме у Будапешті.

Вінниця

Релігійна громада Свято-Миколаївського храму ПЦУ села Пеньківка на Вінниччині біля свого храму встановила флагшток, на який після освячення був піднятий український прапор. Селян не пускають у сам храм через конфлікт з нечисленною групою парафіян УПЦ МП, тому вони вирішили підтримати ініціативу релігійної громади Спасо-Преображенського кафедрального собору Вінниці.

На додачу на Вінниччині в глиняному кар’єрі знайшли фрагменти скелету волохатого носорога. Робітники, які видобували глину, передали фрагменти кісток місцевому краєзнавцю, а він, в свою чергу, показав їх науковцям. Антропологи припускають, що це кістки волохатого носорога – нині вимерлої тварини. Науковці – що в кар’єрі може перебувати весь скелет тварини. 

Але на цьому цікаві знахідки не закінчились. В центрі Вінниці під час знесення аварійного будинку по вулиці Монастирській знайшли старовинні катакомби. Експерти допускають, що це підвал флігеля сусіднього будинку, спорудженого на межі ХІХ та ХХ століть. Майже поруч з ділянкою, де знесли аварійну будівлю, аби звести офісний центр, розташована гімназія №17. Частина території закладу передана в оренду забудовнику на тривалий термін. На межі ХІХ та ХХ століть у приміщенні гімназії був міщанський будинок. На думку науковців, це приміщення могло слугувати холодильною камерою для зберігання напоїв та м’яса. 

Кропивницький

На тижні жителі Кропивницького були вражені, побачивши зелену поверхню річки Інгул. Річку щільно затягло ряскою, а на березі та у воді можна було побачити чимало сміття, накиданого відпочивальниками. І хоч Інгул періодично чистять, але це не дає довготривалого ефекту. Такі от справи.

У селі Захарівка Світловодського району створили музей в автобусі. Тут зібрали всі речі, які були знайомі дітям 70-х, 80-х, 90-х років народження. Це ляльки, м'які іграшки, пристрій для перегляду діафільмів та інші "фішки". Сам автобус-музей розташований на території захарівського сільського музею.

Сергій Петренко з Кропивницького прославився тим, що своїми руками почав  створювати веломобілі.  Винахід Сергія має два колеса і незвичайне сидіння, відтак велосипедист наче лежить у своєму транспорті. Чоловік має два веломобіля – один для поїздок містом, а інший – на довгі відстані.

Хмельницький

Хмельничан, які люблять гуляти музеями, вразили дивовижним мисливським рогом польського короля. Ріг можна побачити на виставці "Історія унікального експонату", присвячену 390-річчю від дня народження короля Яна ІІІ Собеського. Головною частиною виробу є рельєфний портрет Собеського. Монарх зображений в дорогому одязі із масивними застібками, а нижче портрета написано латиною: "IOANN ES SOBIESKY III DEI GRATIA REX POLONIATE ET M DYXTHINIATE MDCLXXXIII", що українською перекладається як "Ян Собеський ІІІ з Божої ласки король Польщі 1683".

На тижні "трусило" хмельницьке СІЗО. Тут провели плановий обшук, під час якого вилучили 34 мобільних телефони, чотири літри речовини з різким запахом алкоголю, 32 зарядних пристрої, колоди гральних карт, дві карти пам'яті, приблизно 500 грам сухих дріжджів, вісім батарей живлення до мобільних телефонів, три електричних тени; приблизно 26 літрів бродильної речовини та 3250 гривень.  Слідство триває.

Тернопіль

Тернопільські каштани переплутали серпень з вереснем. На вулиці Руській нещодавно розцвів каштан. Екологи, пояснили, що це – "повторне цвітіння", на яке впливає багато факторів. Припускають, що через спеку листя пожовтіло раніше. Також це може бути зaхвopювaння дерева. 

Пасажири тернопільського тролейбусу на тижні спостерігали "екшн". Чоловік у транспорті несподівано почав погрожувати людям пістолетом. Дебошира на зупинці в центрі з транспорту зняли поліцейські. Виявилось, що чоловік просто випив зайвого і встряг у конфлікт.

Полтава

Не секрет, що полтавці вміють вразити та здивувати, тож, цей тиждень не став винятком.  Відомо, що на пляжах міста норма кишкової палички перевищує допустиму у 20 разів, проте відпочивальників це зовсім не лякає і вони продовжують плавати у Ворсклі. Найбільше відпочивальників на Центральному пляжі Полтави. Вражає те, що дехто знає про перевищення допустимої норми кишкової палички у воді, але продовжує купатись з дітьми на свій страх і ризик. 

У Полтаві на тижні спалахнув скандал через ймовірного кандидата на посаду очільника ОДА Юрія Григоренка. В Єдиному Державному реєстрі декларацій НАЗК оприлюднили його декларацію про доходи за 2018 рік. Григоренко є керівником ТОВ "Нафтогазхім Сервіс", втім обурення полтавців викликали дописи у мережі facebook, де Григоренко у 2014 році зневажливо висловлювався щодо Героїв Небесної сотні та заявляв про підтримку Росії. Секретар Ради громадського контролю НАБУ Віктор Трофименко відмітив у себе на Facebook, що вже чекає, коли його повісять, бо "авторитетна людина обіцяє".

Більськ "підкинув" скарбів полтавцям. Тут знайшли золото та зброю скіфського періоду. Знахідка є однією з найзначущіших у Європі, оскільки до захоронення не пограбоване, до нього встигли прикласти руку "чорні археологи".

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme