ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Ахметов розтоптав георгієвську стрічку в Запоріжжі

Олігарху зараз потрібні соціальні заворушення і Третій Майдан, а не апгрейд "Русской весни"
Depo.
22 квітня 2015 16:36
ФОТО: depo.ua
Ахметов розтоптав георгієвську стрічку в Запоріжжі
УНІАН

Кілька днів тому один з лідерів Опозиційного блоку Олександр Вілкул проанонсував так званий Марш Миру, який повинен був відбутися 9 травня в кількох містах України: Запоріжжі, Дніпропетровську, Кривому Розі. Власне, мова йде про колишні вотчини Ахметова, де він і зараз зберігає чималий вплив. Попри те, що від масових заходів в цей день відмовилась як обласна, так і міська влада, пан Вілкул наполягав, що люди - в основному металурги та гірняки - вийдуть на вулиці аби "захистити ветеранів та історію свого народу". Від кого саме, захистити, один з лідерерів Опозиційного блоку не пояснив. Проте в Запоріжжі громадські активісти заговорили про те, що під прикриттям несуттєво виражених акцій протесту можуть відбутися провокації або зіткнення (в соцмережах свідомі запоріжці вже почали погрожувати повторення Яєчної неділі, коли патріоти в центрі міста закидали яйцями та мукою "ватників " і сепаратистів").

За даними порталу Запоріжжя.depo.ua, в Запоріжжі планувалося вивести на так званий Марш миру кілька тисяч працівників металургійного комбінату "Запоріжсталь" - підприємство, яке належить олігарху Ринату Ахметову, а генеральним директором є Ростислав Шурма.

Слід зазначити, і Шурма, і Ахметов мають досить тісні стосунки як з Вілкулом, так і з Опозиційним блоком. Ще за часи віце-прем'єрства Вілкула, той постійно відвідував "Запоріжсталь", а під час минулих парламентських виборів металургійний комбінат був фактично єдиним майданчиком для агітації - тут регулярно відбувались зустрічі з електоратом. Окрім того, Ринат Ахметов підтримував кандидатів в нардепи, які фактично перебігли з Партії регіонов до Опозиційного блоку (Євген Карташов, Сергій Кальцев тощо).

Більш того, нещодавно "запоріжсталевці" офіційно "оформили"свої політичні стосунки з Опозиційним блоком: наприкінці минулого тижня Ростислав Шурма був обраний керівником Запорізької обласної організації ОпоБлоку.

Тож, цілком логічно, що саме "Запоріжсталь" мала застосовувати адмінресурс і забезпечити явку необхідної кількості людей на вілкуловський так званий Марш Миру. Проте - не сталося.

Як стало відомо порталу Запоріжжя.depo.ua, напередодні Ростислав Шурма скасував масові заходи за участю своїх працівників.

"9 травня "Запоріжсталь" привітає ветеранів. Проте ніяких маршів та акцій не буде. Це категоричне рішення Ростислава Шурми", - повідомили в Опозиційному блоці.

Джерела  порталу Запоріжжя.depo.ua кажуть, що одна з причин у тому, що губернатор області Григорій Самардак наполегливо рекомендував не проводити цей Марш Миру. Однак рекомендації запорізького намісника Порошенка навряд чи можуть сильно вплинути на Ахметова, який не побоявся погнати сьогодні шахтарів штурмувати Адміністрацію Президента.  

Справа геть в іншому. Ахметов робить ставку на внутрішні соціальні заворушення, можливо Третій Майдан, для чого з ним, власне, синхронно діє й Ляшко. Але Ахметов категорично не хоче зв'язуватися зараз з проросійським рухом, який активізується на 9 травня. Так відверто в ігри Путіна олігарх боїться грати, адже, легко можна попасти під статтю "сепаратизм і масові заворушення". Власне, у цьому і слід шукати відповідь на питання, чому Шурма скасував Марш Миру. Але свою негативну роль Ахметов в Запоріжжі таки зіграв самим лише анонсами "запоріжсталівського" дійства на 9 травня. Адже з цих анонсів проукраїнська громадськість вже "завелася" і може повестися на будь-які провокації, хто б їх не організував. Тож Ахметов таки підіграв Путіну.