У Мелітополі пенсіонер вимагає декомунізувати міську стелу

Мешканець Мелітополя вимагає провести декомунізацію в місті
Depo.Мелітополь
21 вересня 2016 16:07
ФОТО: depo.ua

Мелітопольський активіст Олексій Ніколаєнко наполягає на тому, що Орден "Знак пошани", що увінчує стелу "Мелітополю 200 років", повинен бути демонтований. Таку відповідь він отримав з Українського інституту національної пам'яті, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя з посиланням на РІА Мелітополь.

Спочатку пенсіонер вимагав демонтувати стелу "Етапи великого шляху" на перехресті вулиць Героїв України та Івана Алексєєва. Олексій Ніколаєнко переконаний, що споруда містить елементи пропаганди радянського режиму. Однак члени комісії з декомунізації з ним не погодилися. На їхню думку, стела є пам'ятником мистецтва місцевого значення і не потрапляє під дію закону про декомунізацію.

Члени комісії також висунули ряд аргументів на захист стели "Мелітополю 200 років". Її, нагадаємо, вінчає Орден "Знак пошани". За інформацією старійшин, Мелітополя він був переданий в нагороду за високі результати в сфері розвитку машинобудування. Щоб ніхто з активістів не запропонував Орден демонтувати, комісія прийняла рішення вважати стелу "200 років Мелітополю" цілісним меморіальним комплексом, який не підпадає під закон про декомунізацію.

Однак Олексій Ніколаєнко наполягає на своєму. Щоб довести, що Орден "Знак пошани" таки підлягає декомунізації, він звернувся до Українського інституту національної пам'яті. І отримав роз'яснення, що Орден містить символіку комуністичного тоталітарно режиму, а тому підлягає демонтажу. Чи піде цієї рекомендації влада, поки невідомо.

У Мелітополі пенсіонер вимагає декомунізувати міську стелу - фото 1

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя