ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Мелітополі інваліду АТО не дають посвідчення

Батько бійця намагається добитися справедливості
Depo.Мелітополь
10 вересня 2015 12:56
ФОТО: depo.ua
У Мелітополі інваліду АТО не дають посвідчення
У Мелітополі інваліду АТО не дають посвідчення

38-річний мешканець Мелітополя Володимир Кисіль пішов добровольцем в зону АТО захищати Україну від бойовиків, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя, посилаючись на РІА Мелітополь. На фронті чоловік отримав два кульові поранення, був контужений, частково втратив здатність розмовляти. Волонтери усім містом збирали гроші на його лікування. Медична комісія визнала інвалідність Володимира, але чоловік досі не демобілізований, служить в лавах української армії і не може отримати посвідчення інваліда третьої групи.

"Це посвідчення, - розповідає батько Володимира - Іван Кисіль, - нам необхідно для оформлення пенсії по інвалідності. Мій син інвалід третьої групи, пройшов необхідну комісію. Ми зібрали всі довідки, документи, отримали посвідчення учасника АТО, прийшли до управління соціального захисту, а в отриманні посвідчення нам відмовили, причому в грубій формі. Моя дружина навіть плакала".

На наступний раз в управління Іван Іванович прийшов уже з місцевою активісткою Ольгою Гайсумовою. Головний спеціаліст управління Олена Гордєєва в присутності активістки спочатку сказала, що в учасника АТО неправильно оформлена довідка, потім повідомила, що немає закону, на підставі якого можуть видаватися такі посвідчення. Начальник управління соцзахисту Олександр Коротков взяв питання інваліда під свій особистий контроль і пообіцяв розібратися в ситуації.

"Якщо таке посвідчення ветеран має отримати за законом, то він його отримає. Для прийняття остаточного рішення мені потрібно розібратися в ситуації, вивчити законодавчу базу. Розберемося і з співробітниками управління, які вели себе недостатньо коректно з відвідувачами", - говорить Олександр Сергійович.

Після дзвінків до Запоріжжя і Київа, виявилося, що проблема в бюрократичній тяганині. Новий закон, згідно з яким ветерану АТО призначається інвалідність і виплачується пенсія і покладені грошові виплати, прийнятий, а от механізму його реалізації немає. У Мелітополі таких чоловіків, які отримали інвалідність у АТО поки двоє, але кількість їх може збільшуватися - з війни демобілізується все нові і нові солдати з пораненнями. За словами Ольги Гайсумової і управління соцзахисту та громадська організація, яку представляє Ольга, направили листи до Києва в адміністрацію Президента з проханням якнайшвидше внести ясність у закони, що гарантують соцзахист бійців ВСУ.

Інші цікаві новини про події міста шукайте на Depo.Запоріжжя