Як на Запоріжжі дронами відстежують незаконне використання землі

Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель
Depo.Бердянськ
8 червня 2016 15:28
ФОТО: depo.ua
Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель
Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель

У Бердянському районі вперше в області впроваджують новаторський метод використання у роботі аграріїв безпілотників. За допомогою дрону здійснюється обстеження полів Бердянського району для їх подальшої інвентаризації. Про це розповів голова Бердянської райдержадміністрації Роман Молодецький, передає портал Depo.Запоріжжя.

Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель - фото 1

Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель - фото 2

Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель - фото 3

Інвентаризація земель в Запорізькій області відбувається в рамках обласної програми “Урожай-2016. Завдання аграріїв – зафіксувати, що посіяно на полі, як використовується земля та з'ясувати, чи укладені договори на її використання. Вся зібрана інформація закладається в спеціальну програму, яка обраховує, які землі використовуються в правовому полі, а які ні. За підсумками обчислюються збитки, завдані через недоцільне використання землі.

Донедавна цю роботу виконували за допомогою авто техніки, але, за словами керівника району, це довго та дорого, адже на пальне витрачалися чималі суми. Тоді як безпілотник може впоратися зі значним обсягом роботи за один політ. “Дрон робить фотографії та знімає відео з прив'язкою до координат місцевості. Зйомки можна вести на висоті до 500 метрів. Це дає можливість зафіксувати загальний масив поля. Таким чином, відразу видно, у яких межах воно розорано. Тому використання такої технології дозволяє заощаджувати час, паливо, людські ресурси“, - зазначив голова Бердянської РДА.

Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель - фото 4

Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель - фото 5

Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель - фото 6

Аграрії використовують безпілотники для інвентаризації земель - фото 7

Фото: ЗОДА

Як підкреслив Роман Молодецький, уже оброблено інформацію щодо земель восьми сільських рад Бердянського району. Попереду - ще чотири сільські ради. Проте із застосуванням безпілотника цей процес рухається набагато швидше та ефективніше.
“Такий підхід – це справжнє новаторство, завдяки використанню дрона вдалося оптимізувати витрати. Сподіваюся, що такий принцип роботи буде поширено в інших районах області“, - каже очільник району.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя