ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Бердянську водопостачання баз відпочинку під загрозою

8 квітня в Бердянській мерії відбулося позачергове засідання міської комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Причиною для скликання комісії стала ситуація з розмивом берегової лінії на Близький косі
Depo.Бердянськ
9 квітня 2015 15:38
ФОТО: depo.ua

Про це Запоріжжя.depo.ua повідомили у прес-службі мерії Бердянська. Східний вітер і сильний шторм призвели до повного розмиву пляжу на ділянці між готелем «Sun resort» і базою відпочинку «Бухта», зруйнований тротуар, оголене 300 метрів водопровідної труби, що забезпечує водою всю косу.

Підрахунки збитків вже почалися. Поки можна говорити тільки про дуже приблизною сумі збитку в розмірі 2 млн. грн. Першочерговим завданням є проведення робіт з недопущення руйнування дороги.

Також виникла реальна загроза розриву водопровідної труби, яку море вимило з піску. Це означає, що без водопостачання можуть залишитися 228 жителів коси і 123 оздоровчих установи, які в літній період одноразово можуть брати 8500 відпочиваючих.

Що стосується проекту з берегоукріплення коси, то свого часу проектні організації вже почали розробку такого роду документа. Проект розроблявся для зміцнення 14,5 км коси. Але в 2012 році депутати відмовилися виділяти кошти і проект залишився неоплаченим і без експертизи. На найближчу сесію буде винесено питання про виділення 400 тис. грн. на оплату давно зробленого проекту і проведення його експертизи. Це дозволить розпочати вже безпосередньо берегоукріплювальні роботи в тому місці коси, де ситуація найбільш критична.

Крім того, місто вже звернулося за виділенням фінансової допомоги до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, народного депутата України Олександра Пономарьова і в Міністерство екології.