У Бердянську нові назви отримають 70 вулиць (СПИСОК)

25 січня робоча група з декомунізації проголосувала за нові назви бердянських вулиць та інших топонімів
Depo.Бердянськ
26 січня 2016 11:09
ФОТО: depo.ua
У Бердянську нові назви отримають 70 вулиць (СПИСОК)
У Бердянську нові назви отримають 70 вулиць (СПИСОК)

Перейменування потрібно відповідно до вимог Закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки", передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя з посиланням на pro.berdyansk.

У попередній, сформований на раніше відбулося засідання робочої групи, список з 69 підлягають перейменуванню вулиць була включена також і сімдесяту вулиця - Ювілейна (мікрорайон "Ліски"). Як пояснив член робочої групи, професор БДПУ Ігор Лиман, вона була названа на честь 100-річного ювілею з дня народження Леніна.

Ціла рокіровка була проведена з вулицею Хавкіна: на його честь назвали вулицю, яка поки ще носить назву Фрунзе. Але так як в Бердянську вже є вулиця Хавкіна, то її пропонується назвати менонітське.

Без особливих вишукувань передбачається провести перейменування вулиці Червоних Партизан - на вулицю Українських партизан. А вулиця Терешкової може зникнути - там планують просто продовжити вулицю Висоцького.

Цей список вулиць - попередній, він ще буде розглядатися на засіданні комісії з гуманітарних питань. А затверджувати його будуть на сесії міськради, яка призначена на 18 лютого. Відповідно, деякі зміни ще можуть бути внесені і на засіданні комісії, і на сесії - у тому випадку, якщо за них виступлять або депутати міськради, або жителі міста.

Наприклад, на комісії планують розглянути пропозицію, внесену на прохання жителів міста головою комітету мікрорайону "Колонія" Світланою Калиниченко: вулицю Тольятті назвати на честь прапорщика Бердянського батальйону міліції Сергія Спічака, загиблого під час подій на Майдані. Він все життя прожив у Колонії. Поки ж робоча група проголосувала за те, щоб вулиця Тольятті була названа на честь Василя Стуса.

У Бердянську нові назви отримають 70 вулиць (СПИСОК) - фото 1

У Бердянську нові назви отримають 70 вулиць (СПИСОК) - фото 2

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя