На Запоріжжі знайшли вкрадену колекцію картин унікального художника-лікаря

Шість картин Людвіга Годлевського зникли з будинку його онуки у вересні цього року. Вартість колекції оцінюється в 110 тис. грн.
Depo.Бердянськ
21 жовтня 2016 18:24
ФОТО: depo.ua
Шість картин Людвіга Годлевського зникли з будинку його онуки у вересні цього року. Вартість колекції оцінюється в 110 тис. грн.
Шість картин Людвіга Годлевського зникли з будинку його онуки у вересні цього року. Вартість колекції оцінюється в 110 тис. грн.

Запорізьким правоохоронцям вдалося знайти частину картин унікального лікаря-художника Людвіга Годлевського, які вкрали у вересні з будинку його онуки в Бердянську. Тоді зникли полотна "Дівчинка повертається з фронту додому в рідний колгосп", "Пляж", "Коні", "Портрет бабусі", "Портрет прабабусі", "Розвідка". Як повідомили порталу Depo.Запоріжжя у відділі комунікацій ГУНП, назви картин поліцейські оприлюднили у соцмережах разом із повідомленням про злочин, і це дало результати.  

Шість картин Людвіга Годлевського зникли з будинку його онуки у вересні цього року. Вартість колекції оцінюється в 110 тис. грн. - фото 1

Правоохоронцям зателефонував гість Бердянська – 45-річний киянин, який розповів, що купив пару картин Годлевського у торговця художнім товаром у парку імені Шмідта. До того ж він бачив у незнайомця картину "Дівчина повертається з фронту у рідний колгосп". Завдяки цьому поліцейським вдалося розшукати і повернути власниці частину вкраденої колекції.

Шість картин Людвіга Годлевського зникли з будинку його онуки у вересні цього року. Вартість колекції оцінюється в 110 тис. грн. - фото 2

Шість картин Людвіга Годлевського зникли з будинку його онуки у вересні цього року. Вартість колекції оцінюється в 110 тис. грн. - фото 3

До того ж правоохоронці встановили особу крадія, це виявилася людина, яка часто бувала в будинку онуки художника. Наразі злочинець переховується від слідства, але поліцейські запевняють, що його буде знайдено. Кримінальне провадження відкрите за ознаками ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). Крадію загрожує до шести років позбавлення волі.

Поліцейські також сподіваються, що картинами зацікавляться державні установи або приватні художні фонди і вони зберігатимуться в надійному місці та належних умовах.

Шість картин Людвіга Годлевського зникли з будинку його онуки у вересні цього року. Вартість колекції оцінюється в 110 тис. грн. - фото 4

Людвіг Годлевський. Автопортрет

Варто додати, що цьогоріч у Бердянську відзначили 125-ту річницю з Дня народження Людвіга Годлевського. Уроджений киянин та випускник медичний факультету Київського університету Св. Володимира, він з юності захоплювався малюванням, на засадах вільного слухача відвідував Київське художнє училище. Лікарем пройшов Першу світову війну. У 1927 році  переїхав до Бердянська, де саме і розкрився його талант лікаря-офтальмолога, який повернув зір багатьом бердянцям, та здібного художника, який зміг втілити у своїх картинах історію та красу приморського міста.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя