На Запоріжжі на місці масового розстрілу єврейського населення зробили цвинтар домашніх тварин (ВІДЕО)

Так звана Мерлікова балка у Бердянську за часів Другої світової стала місцем розстрілу майже тисячі жителів міста єврейської національності, нині тут ховають домашніх тварин

Про це йдеться у сюжеті запорізького телеканалу ТБ5, передає Depo.Запоріжжя.

Краєзнавці та представники єврейської громади Бердянська обурені появою на місце масового розстрілу мирних жителів міста поховань тварин. Надгробки з написами "Жора", "Рік" з'явилися у кількох метрах від знаку, встановленого у пам'ять про загиблих.

За часів Другої світової німецькі окупанти розстріляли тут майже тисячу людей. Якийсь час їхні тіла лежали тут присипані землею, лише потім були поховані. У Бердянську нині живуть родичі жертв масового розстрілу.

Бердянська влада знає про цвинтар домашніх тварин на цьому місці. Чиновники зазначають, не лише сам пам'ятний знак, але й територія в радіусі п'ятдесяти метрів від нього охороняється законом. Тут забороняється розводити багаття, влаштовувати пікніки, та самовільно проводити будь-які земляні роботи. Порушення закону передбачає не тільки адміністративне покарання, а й кримінальну відповідальність. Утім, як саме запобігатимуть у Бердянську паплюженню пам'яті загиблих, посадовці не кажуть.

Нагадаємо, на Запоріжжі невідомі потрощили меморіальний комплекс.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя