Запорізький суд залишив під вартою інгуша, якого Росія звичувачує в тероризмі та вимагає видати

Засідання Жовтневого районного суду Запоріжжя щодо продовження екстрадиційного арешту громадянина Росії Руслана Мейрієва відбулося сьогодні, 19 грудня

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя.

На батьківщині 33-річного етнічного Інгуша Мейрієва підозрюють у причетності до угруповання "Імарат Кавказ". Згідно матеріалів справи, він отримав від посібників інструкції з виготовлення вибухівки, яку нібито мав переправити до Сирії та на Кавказ для здійснення терактів. Йому інкримінують ст. 208 КК РФ ("Організація незаконного збройного формування або участь у ньому"). За поданням Росії чоловік офіційно перебуває у розшуку по лінії Інтерполу.

СБУ затримала Мейрієва у Мелітополі Запорізької області, де той мешкав разом із родиною, у січні 2016 року. З тих пір він перебуває у запорізькому СІЗО - суд кілька разів продовжував екстрадиційний арешт. Рішення про видачу Мейрієва Росії має прийняти Генпрокуратура.

Мейрієв розповів "Громадському", що справа проти нього повністю сфабрикована. У 2013 році він поїхав до кримського санатоію лікувати хребет (чоловік має інвалідність), і з тих пір не залишав територію України. У Бахчисараї він познайомився з кримською татаркою Камілою Раімовою, на якій згодом одружився. Після анексії півстрова Росією Мейрієв з дружиною та іншими кримськими татарами переїхав на Вінничину. Йому пропонували записатися до українського батальйону "Крим" - він відмовився через ту саму травму хребта, але допомагав як волонтер. Потім подружжя перебралося до Мелітополя, аби бути ближче до матері Каміли, яка лишилася в Криму.

Руслан Мейрієв намагався отримати статус біженця, але Державна міграційна служба України відмовила йому.

"В мене двоє грудних дітей, і ще одна маленька дитина дружини від першого шлюбу. Хто догляне за ними, хто дрів у будинку нарубає?", - риторично питав у суду Руслан, прохаючи відпустити його під домашній арешт.

У залі була присутня перекладачка, але українську мову арештований розумів.

Очікувалося, що суд може прийняти рішення, відмінне від попередніх - адже, на думку адвоката, 16 січня спливає річний термін перебування чоловіка під вартою, максимально можливий для екстрадиційного арешту. Очікувати можна було як зміну запобіжного заходу на більш м'який, так і рішення про екстрадицію. Однак заступник обласного прокурора виступив з клопотанням про продовження арешту - на його думку, відлік його тривалості слід починати не з моменту затримання, а з моменту прийняття судом рішення про екстрадиційний аршет.

 У результати суд виніс рішення продовжити арешт до 20 лютого.

Адвокат Олена Дємєнєва заявила, що подаватиме апеляцію на це рішення.

Це не єдина подібна справа - в Україні перебувають під вартою близько десяти мусульман з Росії, яких розшукує ФСБ та яких затримала СБУ через те, що вони перебували у розшуку Інтерполу. Правозахисників обурили дії СБУ та української прокуратури, які, таким чином, допомагають силовим структурам країни-агресора. "Вдома в Інгушетії в кращому випадку йому загрожують тортури, а в гіршому - рядок у списку безвісті зниклих", - додає на стоїй сторінці у "Фейсбуці" правозахисниця Марія Томак.

Запорізький суд залишив під вартою інгуша, якого Росія звичувачує в тероризмі та вимагає видати - фото 1

Запорізький суд залишив під вартою інгуша, якого Росія звичувачує в тероризмі та вимагає видати - фото 2

Запорізький суд залишив під вартою інгуша, якого Росія звичувачує в тероризмі та вимагає видати - фото 3

Все новости Запорожья читайте на Depo.Запорожье

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme