Запорізькі козаки відсвяткували 18-річчя школи "Спас"

Бойове мистецтво, відроджене у Запоріжжі, опановують близько 1200 козачат області та більше п’яти тисяч в Україні

Запорізькі козаки відсвяткували 18-річчя…

Школа бойового мистецтва "Спас" у суботу, 21 травня, відсвяткувала своє 18-річчя. Уже за традицією свято відзначили фестивалем бойових мистецтв біля Запорізького Дубу, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Бойове мистецтво, відроджене у Запоріжжі, опановують близько 1200 козачат області та більше п’яти тисяч в Україні - фото 1

Відроджувати національне бойове мистецтво у Запоріжжі почали ще в 1989 році – збирали інформацію, шукали прийоми і методики. Першу групу зібрали через три роки – це була сотня бойових мистецтв при війську низовому "Запорозька Січ". А офіційна дитячо-юнацька спортивна школа "Спас" з’явилась кілька років потому. Тодішня міська влада пішла назустріч активістам на чолі з Олександром Притулою, виділила гроші на зарплатню тренерам та забезпечила безкоштовні спортивні зали. В ДЮСШ займались з півсотні дітей. Нині ж бойове мистецтво, відроджене у Запоріжжі, опановують близько 1200 козачат області та більше п’яти тисяч в Україні. З’явилась всеукраїнська федерація "Спас", а згодом і міжнародна.

"Дитина, приходячи в школу "Спас", одягає вишиванку, шаровари, користується сучасним обладнанням, бо тоді ми билися в старих рукавчиках. Ми маємо свої килими бірцівські, оргтехніку, тобто за 18 років матеріальна-база значно зміцнилася. Хоча, як завжди, вона потребує кращого, бо повинна мінятися кожні три роки. Залишаються і проблеми – ми досі не маємо власного центру бойових мистецтв. Ми зверталися до нинішньої міської влади з пропозицією, але відповіді поки не отримали," – розповів президент ВГО "Всеукраїнська федерація "Спас" Олександр Притула.

Для вихованців ДЮСШ спас – не лише бойове мистецтво, а й спосіб життя. Адже саме тут виховуються справжні патріоти і цінителі народних традицій. Діти з гордістю носять вишиванки та козацькі чуби.

Бойове мистецтво, відроджене у Запоріжжі, опановують близько 1200 козачат області та більше п’яти тисяч в Україні - фото 2

Хоч спас – це бойове мистецтво козаків, щороку у школі більшає й козачок. Софія Сапліна – не перша дівчина у своїй родині, яка займається спасом. В осередку "Січ" спочатку опановувала бойове мистецтво її сестра. Софія ж долучилася цьогоріч. "За цей час я встигла взяти участь у змаганнях і навіть маю дві медалі за перше місце і одну за третє. Навчилася багато чому – боротьбі навхрест, на поясах, вже вмію робити шпагат. Для дівчат – це теж дуже цікаве заняття. А ще тут панує дуже дружня атмосфера, я потоваришувала з новими людьми," – каже дівчина.

Бойове мистецтво, відроджене у Запоріжжі, опановують близько 1200 козачат області та більше п’яти тисяч в Україні - фото 3

Арсен Чурилов з осередку "Спас Воля" теж прийшов на день народження школи з медалями, завойованими на змаганнях. За чотири роки у спасі їх зібралось 11, з котрих шість – за перші місця. Найбільш цінна для хлопця – медаль зі столиці. Цього року Арсен виграв чемпіонат Києва. "Мені подобається займатися спасом, бо це дуже різнопланове бойове мистецтво. Тут можна не тільки опанувати боротьбу, ази рукопашного бою, а й загартувати своє тіло – ми можемо ходити по розбитому склу і гвіздках без жодних ушкоджень," – розповів Арсен.

За традицією свята, кожен осередок ДЮСШ "Спас" продемонстрував свої вміння на змаговому колі, підготувавши показові виступи у рамках фестивалю.

Все новости Запорожья читайте на Depo.Запорожье

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme