ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо?

Запорізькі дзюдоїсти таки боротимуться за олімпійські медалі, а земляки-легкоатлети відзначились новими рекордами

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому…

Запоріжці продовжують боротьбу за олімпійські ліцензії. Для представників місцевого дзюдо ця гонка завершилася на мажорній ноті. Свій шанс ще мають і гімнасти, і легкоатлети. Саме для останніх тиждень, що минає, видався дуже врожайним на медалі. А приємним доповненням до нагород стали чергові рекорди. Чим ще запам’яталися останні сім днів у запорізькому спорті – у традиційному ТОП-10 від Depo.Запоріжжя.

1. Українська збірна з дзюдо розжилася сімома олімпійськими ліцензіями з 14 можливих. До Ріо-де-Жанейро поїдуть і запоріжці. Серед чоловічої четвірки - це вихованець місцевої школи дзюдо Георгій Зантарая. Нині спортсмен виступає у подвійному заліку за Київ та Запоріжжя. На Олімпіаді-2016 представлятиме Україну у ваговій категорії 66 кг. Серед представниць прекрасної статі у найлегшій вазі - категорії 48 кг - змагатиметься Марина Черняк. Ліцензії запоріжці здобули, пройшовши двохрічний шлях кваліфікації за рейтинговим відбором.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 1

2.У швейцарському Берні завершився чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Запоріжцю Едуарду Єрмакову таки вдалося зачепитися за медалі й навіть більше. Нагадаємо, у багатоборстві він став четвертим. А от в особистих змаганнях серед юніорів свій шанс не втратив. Бронзу Єрмакову принесли вправи на брусах, де він набрав 14,566 (5,8) бали. Такі здобутки дають запорізькому гімнасту шанс на путівку до Ріо – Едуард потрапив до списку кандидатів на участь в Олімпіаді-2016.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 2

3. Не Олімпіадою єдиною. Невдовзі стартують престижні футбольні старти – Чемпіонат Європи-2016. Попри те, що нині Запоріжжя не має своєї професійної команди, не обійдеться на континентальній першості й без наших земляків. Кольори національної збірної у Франції захищатимуть троє запоріжців. До складу української команди увійшли екс-металургівці Тарас Степаненко, який нині представляє донецький "Шахтар", Сергій Сидорчук, який виступає за київське "Динамо", а також представник мелітопольського футболу - динамівець Євген Хачеріді. Перед стартом на Євро синьо-жовті провели дві товариські зустрічі - виграли у збірної Румунії 4:3 та команди Албанії 3:1 (рахунок у цьому матчі відкрив Тарас Степаненко). У Чемпіонаті Європи команда Миколи Фоменка стартує 12 червня поєдинком із фаворитом своєї групи, чинним чемпіоном світу – збірною Німеччини.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 3

4. Готується до свого Євро і юніорська гандбольна збірна України (U-18) під керівництвом запорізького наставника В’ячеслава Дідушенка. Команда практично повністю складається з запоріжців. Лише троє – представники клубів з інших міст. Синьо-жовті взяли участь в останньому контрольному турнірі у Польщі перед початком відбору на Чемпіонат Європи, що стартує у серпні. Шлях у цих змаганнях команда В’ячеслава Дідушенка почала з поразки збірній Ірану 25:31. Другий тур був більш вдалим – перемогли литовців 27:23. У третьому здолали фаворита - збірну Польщі. Переможця визначали за різницею м’ячів, так як українці, поляки та іранці фінішували з однаковою кількістю очок. Наша команда у цьому підрахунку стала третьою.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 4

5. Українська естафетна четвірка легкоатлетів тріумфувала у Римі на змаганнях престижної міжнародної серії "Діамантова ліга". У складі дівочого квартету виступала і титулована запоріжанка Олеся Повх. Дівчата не лише виграли, а й встановили новий рекорд турніру, фінішувавши на стометрівці за 43,64 с. До цього кращий час належав італійкам і становив 43,96 с. Перевершити цей показник не могли з 1988 року. Тож не дивно, що результат нашої естафетної команди поки що кращий у поточному сезоні.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 5

6. Представниця СК "Хорта" Карина Колесник із Василівського району виграла чемпіонат Європи з сумо, котрий приймав білоруський Могильов. На континентальну першість наша землячка відправилась у статусі чинної чемпіонки світу та Європи. Цього разу Карина виступала у новій ваговій категорії – 60 кг замість колишньої 55 кг. Попри те, що зміна звичної ваги передбачала й нових суперниць, особливих труднощів у нашої сумоїстки не виникло. На шляху до фіналу Колесник здолала латвійку, іспанку та армянку. Впевнено перемогла і в "золотому" поєдинку – турецьку суперницю, що принесло Карині медаль найвищого ґатунку. Наприкінці липня запоріжанка спробує підтвердити і статус чемпіонки світу на світовій першості в Монголії.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 6

7. Запорізькі борці греко-римського стилю показали клас в італійському Сесарі. У складі національної збірної на турнір пам'яті Матео Пелікане відправились Жан Беленюк і Армен Варданян. Чинному чемпіону світу запорізько-київському борцю Беленюку суперники особливих проблем не доставили. Наш земляк впевнено виграв всі поєдинки і став чемпіоном у вазі 86 кг. А от титулований класик Варданян зупинився за крок до золота. У ваговій категорії 71 кг запоріжець здобув срібло. Нажаль, Армена на Олімпійських іграх не буде, а от Жан побореться за медалі найпрестижніших стартів планети.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 7

8. Запорізькі легкоатлети оформили золотий "хет-трік" на юнацькому чемпіонаті України у Кіровограді, де змагалося більше шестисот спортсменів із 27 команд. Серед них – 17 запоріжців. Чемпіонкою країни стала Наталія Дерев’янко у бігу на 800 метрів з результатом 2:10:74. Спортсменка виконала норматив для участі у юнацькому чемпіонаті Європи, котрий у червні прийматиме Тбілісі. У бігу на 1500 метрів кращою стала запоріжанка Олександра Мороз. А от єдиному чоловіку "золотій трійці" Михайлу Кохану вдалося стати не лише чемпіоном, а й встановити новий юнацький рекорд України у метанні молота – 74 м 75 см. У командному підсумку серед регіонів Запоріжжя посіло 15-те місце, а запорізька СДЮШОР "Металург" розташувалась на четвертому.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 8

9. Городок Хмельницької області приймав вирішальний ліцензійний чемпіонат України з важкої атлетики. За нагороди національної першості боролися 14 запоріжців. Єдину медаль найвищого ґатунку вдалося здобути Дмитру Вороновському, який виступав у ваговій категорії 56 кг. Сріблом серед спортсменів вагою 69 кг розжився Тарас Гришин, у вазі 75 кг серед жінок – Ганна Панова. Бронза на рахунку Кирила Пирогова у категорії 94 кг, у Костянтина Реви - 105 кг та у Єлизавети Баранової у вазі +75 кг серед жінок. Призової трійки у командному заліку запоріжці не дісталися. Чоловіки стали четвертими, жінки – на сьомому місці. Попри здобуті нагороди, на Олімпійських іграх у важкій атлетиці Запоріжжя представлене не буде.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 9

10. Запоріжці "врожайно" з’їздили до Умані, де позмагалися за нагороди відкритого турніру сильніших з боксу серед юнаків. Крім господарів, участь у стартах взяли представники Молдови, Ізраїлю, Словаччини і Білорусії. Запоріжці привезли додому сім нагород. Чемпіонами турніру стали Андрій Лякішев та Олексій Денисенко. "Срібний результат" мають Ярослав Шевченко та Ілля Деркач. Бронзою розжилися Дмитро Жарік, Владислав Палько та Тимур Шепель. У командному заліку запорізька збірна розділила третє місце з хмельницькою. Другими стали донеччани, а виграла турнір найсильніших команда Черкаської області.

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: кому квиток до Ріо? - фото 10