ТОП-10 спортивних подій тижня: як запоріжці тріумфували в Європі

ТОП-10 спортивних подій тижня: як запорі…

Бережуть сили перед Олімпіадою у Ріо-де-Жанейро запорізькі спортсмени. Зокрема, титулований місцевий плавець розчарував на чемпіонаті Європи з водних видів у Лондоні. Натомість запорізькі легкоатлети високо піднялися у світовому рейтингу і мають шанси на вояж до Бразилії. Порадували здобутками і представники неолімпіських видів спорту. Чим ще запам’ятався спортивний тиждень, що минає – в топ-10 спортивних подій від Depo.Запоріжжя.

1. Четверо запорізьких легкоатлетів виконали нормативи для участі в Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. Подружжя багатоборців Олексій та Ганна Касьянови, які вже мають ліцензії, навіть перевищили необхідну кількість очок. Спринтерка Олеся Повх вклалася точно в олімпійський норматив, фінішувавши на стометрівці за 11,32 секунди. Анастасія Ткачук майже на дві секунди випередила необхідний показник на дистанції 800 метрів, пробігши її за 2.00,21. Цей результат дозволяє запоріжцям спробувати сили ще й на Чемпіонаті Європи, що відбудеться на початку липня. Туди зможе відправиться і метальниця спису Ганна Гацько-Федусова. Запоріжанка торік показала в Пекіні результат 61 м 41 см. Він вищий за норматив континентальної першості, та на 19 см не дотягує до Ріо. Набрані очки не гарантують участь у змаганнях. Остаточний склад збірної визначитиме тренерський штаб перед стартами.

Запорізькі легкоатлети мають шанс позмагатись за олімпійські медалі, а гирьовики встановили новий світовий рекорд - фото 1

2. Запорізькі тхеквондисти не змогли зачепитися за нагороди чемпіонату Європи, котрий приймає швейцарський Монтро. У складі національної збірної туди відправилися Дар’я Яковлева та Олександр Левенчук. Останній виступав у ваговій категорії 74 кг. У першому ж поєдинку наш земляк поступився грецькому спортсмену. Така ж участь спіткала й Дар’ю, яка боролася у вазі 62 кг. Її суперниця – азербайджанка, виявилась сильнішою. Тож додому запоріжці повертаються без нагород і очок в олімпійському рейтингу.

3. "Золотим" акордом завершив чемпіонат Європи з водних видів у Лондоні Максим Долгов. Запоріжець став чемпіоном у міксті на вишці 10 м у парі з Юлією Прокопчук. Це перша золота нагорода Максима серед дорослих спортсменів.

А от титулованому запорізькому плавцю Сергію Фролову немає, чим похизуватися. Старт для нього розпочався вдало – спортсмен пробився до фіналу у запливі на 1500 м вільним стилем, фінішувавши шостим у загальному заліку. Та у фіналі Сергій був восьмим. На дистанції ж 800 м Фролов втратив шанси на медалі ще у кваліфікації. У своєму запливі фінішував п’ятим, а загальний результат став взагалі 12-м. Можливо, далася взнаки відсутність мотивації, адже запоріжець вже має олімпійську ліцензію.

4. Українським борцям не пощастило на Кубку світу, котрий приймав іранський Ширазі. У протистоянні кращих збірних за результатом світової першості-2015 конкуренцію нашій команді зіставили Азербайджан, Білорусія, Німеччина, Іран, Казахстан, Росія та Туреччина. За українську "десятку" виступили запоріжці Олександр Литвинов, Андрій Гладких, Олександр Шишман та Ігор Дідик. Наша команда за жеребом потрапила до групи найсильніших і впоратись з ними не змогла. Іранцям поступилася 0:8, туркам 2:6, а команді Аезербайджану - 3:5. Виграли українці лише у боротьбі за сьоме місце – у збірної Німеччини.

5. Запорізькі ушуїсти "медально" відзначились на Чемпіонаті Європи у Москві, котрий зібрав команди 30 країн. У складі національної збірної підкорювати континентальну першість відправились восьмеро представників нашого краю. Ніхто з них не повернувся з порожніми руками. Мають 14 медалей на всіх. Найбільше - у безконтактному ушу таолу. Бердянська спортсменка Олександра Березіна стала абсолютною чемпіонкою, завоювавши аж три золота - у вправах з короткою, довгою зброєю та без зброї. В останній тріумфував і запоріжець Олександр Тютюнник, в решті вправах має срібний результат. Двічі першим став Олександр Шевченко у короткій і довгій зброї. У цих же вправах має нагороди і бердянець Кирило Мухін – по золоту і бронзі відповідно. Без зброї на срібло виступив Максим Пасько. Представники контактного ушу-саньда теж мають, чим похвалитися. Другими на п’єдестал пошани піднялися Сергій Туніков та Євген Горлов, третім – Єгор Мигловець. У загальному заліку українська збірна має другий результат з активом в 61 медаль.

6. Збірна України з гирьового спорту тріумфувала на Чемпіонаті Європи в Португалії. Основний вклад у перемогу національної команди зробили запоріжці – їх у складі було п’ятеро. Наші земляки привезли з Порту 20 нагород. Сергій Кубрак у віковій групі 50-54 роки у вазі до 70 кг має золото у двоєборстві, поштовху довгим циклом та у командній естафеті. У цій же віковій групі не мав собі рівних Геннадій Коноваленко серед спортсменів вагою до 80 кг. У нього золото у двоєборстві. А у поштовху довгим циклом Геннадій став чемпіоном і Європи, і відкритої першості Португалії. Вже традиційно кращий результат показала уславлена запоріжанка Любов Черепаха. У вазі більше 70 кг серед жінок спортсменка не лише відсвяткувала перемогу, а й встановила новий європейський рекорд з результатом 144 поштовхи. У цій же дисципліні здобула срібло Вікторія Мосіяш, а Вікторія Черепаха стала третьою. Реабілітувалися запоріжанки у вправі ривок – всі троє стали чемпіонками Європи і Португалії у своїх категоріях. А от в естафеті жінки розжилися сріблом, поступившись італійкам. Та це не завадило українській команді виграти чемпіонат Європи з відривом у 69 очок.

7. Абсолютним чемпіоном Європи з бодібілдингу став запорізький спортсмен Степан Степаненко. На першості континенту IFBB 2016 в іспанському місті Санта Сусанна наш земляк виступав серед дорослих і юніорів. Серед чоловіків у вазі до 95 кг Степан п’єдесталу пошани не дістався - став четвертим, випередивши дванадцятьох суперників. А от серед юніорів вагою більше 75 кг рівних собі не мав. Причому золото у цій віковій категорії Степаненко здобув ще й в абсолютному заліку. Таку вагому перемогу запоріжець відсвяткував вперше у своїй спортивній кар’єрі.

8. Запоріжжя в черговий раз принесло вдачу луганській "Зорі", яка в останньому турі чемпіонату країни зустрічалася на "Славутич-арені" з донецьким "Шахтарем". Номінальними господарями у цьому матчі були останні. За красивим футболом у Запоріжжі скучили, тож на стадіоні зібрались майже сім тисяч вболівальників. І не прогадали - інтрига зберігалась до останнього. Перемогу відсвяткувала "Зоря" – завдяки хеттріку Андрія Тотовицького. Тож 3:2 на їхню користь. Вирішального значення поєдинок не мав. Місця команд у національному чемпіонаті розподілились раніше. "Зоря" - четверта, "Шахтар" – другий. У фіналі Кубку України, що відбувся пізніше у Львові, луганчани свій тріумф над гірниками повторити не змогли. Програли "Шахтарю" 0:2. Хоч і срібло кубку для цієї команди – вже великий результат, бо до цієї стадії у кубкових протистояннях раніше команда Юрія Вернидуба не діставалася.

9. Запорізький "Металург" в рамках чергового туру аматорського чемпіонату України з футболу побував у гостях у хлібодарівського "Колоса". Рахунок у матчі відкрили запоріжці – забив Денис Бережний. Та господарі зуміли відігратися ще у першому таймі, оформивши гол у "роздягальню". У наступному металурги вийшли вперед знову – другий гол на рахунку Вадима Петрова. 2:1 на користь запоріжців – остаточний рахунок матчу. Цей результат дозволив зберегти команді надію на вихід із групи. Нині наші футболісти – другі і випереджають свого прямого конкурента у боротьбі за цю сходинку - "Колос" - лише на одне очко. Чи закріпиться "Металург" на цій позиції стане відомо 28-го травня, коли наші футболісти зіграють з безперечним переможцем групи – одеськими "Балканами".

10. Юні гандболісти віком 14-16 років розіграли нагороди турніру пам’яті Олега Великого у Броварах. Участь взяли сім команд – дві запорізьких: СДЮШОР № 3 “Мотор” та СДЮШОР “ЗТР”, а також колективи з Києва, Броварів та Білорусії. Блискуче виступили моторівці – жодного разу не програвши, впевнено виграли турнір. ЗТРівці у цій боротьбі стали четвертими. Запоріжці тріумфували і в особистих номінаціях. Тарас Міноцький став кращим лівим півсереднім і снайпером турніру з активом 62 закинуті м’ячі, Ярослав Тютюнников – кращим захисником, Олег Іванченко – кращим гравцем команди. Всі з "Мотору". У "ЗТР" ліпше всіх, за думкою суддів, зіграв Ігор Одиноков. А голкіпер трансформаторників Ігор Судовцов – кращий воротар турніру.