Біля легендарного запорізького дуба відсвяткували козацьку Масницю

Погуляли на славу - кілька тисяч запоріжців проводжали зиму і вітали весну під час традиційної козацької Масляної

Біля легендарного запорізького дуба відс…

Козацьку Масницю у Запоріжжі відзначають вже дев’ять років поспіль. Це дійство завжди збирає чималу кількість поціновувачів народних традицій. Однак, цьогорічна Масляна, яку святкували сьогодні, 12 березня, біля легендарного семисотрічного дубу видалася особливо масовою. Свято відвідало близько п’яти тисяч запоріжців, повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.


Чи не найбільше глядачів зібрало січове коло, де тривало основне святкове дійство. Тут і співали, і демонстрували свої бойові навички, і навіть влаштовували лицарські поєдинки.


“Особливість козацької масляної – це бої лава на лаву, котрі завжди відбувалися у цей день”, - пояснив президент ВГО "Всеукраїнська федерація "Спас" Олександр Притула. Такі змагання – не просто розвага. Раніше саме в них виховувались вміння тримати у строю свою позицію, правильно і ефективно взаємодіяти з партнером. Це був один із елементів військової справи. Кожен козак мав у лаві власне місце, яке навіть передавалось у роду. Сучасні козаки давні традиції бережуть, тому запросили гостей свята взяти участь у видовищних змаганнях.


Спочатку на козацьке коло вийшли наймолодші. Далі стартувала підліткова лава, а завершили бої дорослі. Глядачів зібралося стільки, що яблуку було ніде впасти. Аби уважніше поспостерігати за лавою деякі сміливці навіть вилазили на козацькі вишки.
Однак, цікаво було не лише на січовому колі. Мали, де розгулятися і діти, і дорослі. Окрім звичних атракціонів – каруселей та батутів, запоріжці розважалися і суто по-козацьки: лазили на стовп, відшліфовували вправність у метанні ножів. Особливою популярністю користувався трохи екстремальний атракціон - козацька тролея, де можна було буквально "перелетіти" у повітрі з дерева на дерево.


Ближче до самого запорізького дубу розташувався ярмарок майстрів. Тут важко було зосередитись на чомусь одному – від яскравих доробок просто розбігались очі. Майстри пропонували гостям українські віночки, прикраси для волосся й аксесуари, виконані власноруч в народному стилі, саморобні свічки різноманітних форм, глиняні свистульки та різні смаколики.


Яка ж масляна без млинців? Та не лише вони були популярною стравою на святкуванні. Чимала черга зібралась там, де було не тільки весело, але й смачно – біля традиційного козацького куліша. Цю страву неможливо повторити в домашніх умовах. Адже козацький куліш, зварений на вогнищі, має особливий неповторний смак.


Вінцем же святкування стало традиційне спалювання опудала зими. До слова, навіть тепла і сонячна погода сприяла гарній святковій атмосфері, котра панувала в історико-культурному комплексі "Запорізький дуб".


Як зазначив наприкінці свята Олександр Притула, народні свята – це духовний захист України і народу. Якщо відродити духовність, нашу країну ніхто ніколи не здолає.

Все новости Запорожья читайте на Depo.Запорожье

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme