Бідні помирають першими: найчастіше на Запоріжжі палають домівки малозабезпечених

Неможливість утеплити домівки, а також користування неякісними обігрівачами призводить до жахливих наслідків

Бідні помирають першими: найчастіше на З…

Пожежі в домівках на Запоріжжі залишаються найбільш розповсюдженою надзвичайною ситуацією. Як правило, узимку частіше палають будинки у сільській місцевості, а жертвами у переважній більшості стають найбідніші категорії населення – малозабезпечені, пенсіонери. Інваліди, про це порталу Depo.Запоріжжя розповіли у ГУ ДСНС в Запорізькій області . Рятувальники пояснюють такий стан речей тим, що у незаможних категорій немає можливості якісно утеплити будинки, відремонтувати опалювальне обладнання чи купити якісне.  

Перше місце поміж причин пожеж на Запоріжжі посідає порушення правил користування електрообладнанням, друге – пічним опаленням, третє – небезпечне поводження з вогнем.

При цьому рятувальники зазначають, що навіть малозабезпечені запоріжці можуть заощадливо утеплити свої оселі і дають кілька парад:

  1. Найбільше тепло втрачається через вікна, тож взимку їх краще завісити, навіть шторами, використовуючи  тканини світлих кольорів.
  2. Якщо в будинку є чавунні радіатори, їх краще пофарбувати в темний колір, це повисить тепловіддачу на  5-10%.
  3. І нарешті, звичайна фольга за радіатором також зменшить марні витрати тепла – воно піде в кімнату, а не на опалення стіни.   

Ці прості паради, запевняють рятувальники, допоможуть не лише зберегти тепло в оселях, а й захиститися від пожеж, адже не треба буде користуватися сумнівними джерелами обігріву.

Больше новостей о событиях в мире читайте на Depo.Запорожье

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook