"Зрада та інтрига": У Запорізькій міськраді побили горщики через ОСББ

Місток між демократичною меншістю та їхніми опонентами у Запорізькій міськраді, який начебто зводили останні дві сесії, знову зруйнований

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
"Зрада та інтрига": У Запорізькій міськр…

Порядок денний двадцять сьомої сесії Запорізької міськради, що відбулася у середу, 28 березня, не віщував великих суперечок. Не те, що спірних питань на сесію не виносили - їх вистачало. Але після січневої акції демократичної меншості, коли чотири фракції демонстративно пішли геть, компромісів намагаються досягти на погоджувальній раді, тобто до сесійної зали. Ось і перед початком нинішнього засідання секретар ради Руслан Пидорич запевнив: питання узгоджені, сесія не буде тривалою.

І дійсно: питання, лобійовані більшістю, голосувалися переважно без проблем. Навіть ті, що викликали деяке неприйняття з боку певної частини запоріжців – наприклад, присвоєння парку Металургів імені колишнього директора Запоріжсталі Віталія Сацького. У цьому парку, розташованому аж ніяк не в центрі і тому не надто відвідуваному, стоїть доволі аматорській меморіал запоріжцям, загиблим в АТО. Тут же встановлено пам'ятний знак, на місці якого згодом збиралися встановлювати справжній пам'ятник. Зважаючи на це, не всі запоріжці зрозуміли, чому парку присвоюють ім'я директора заводу, нехай навіть шанованої людини, а не увічнюють у назві загиблих героїв. Утім, контраргумент також вагомий: пам'ятник АТОвцям буде більш доречним ближче до центру - на майдані Волі. На сесії цей контраргумент озвучив міський голова Володимир Буряк. І, зважаючи на результати голосування, усі табори погодилися.

Погодилися і на створення нового комунального підприємства, точніше, зміну статусу нещодавно створеного Інформаційного туристичного центру - з установи на підприємство. При тому, що зрозумілих відповідей на питання, навіщо це потрібно, а головне - чи почне це підприємство колись заробляти гроші, з боку лобістів проекту не пролунало.

Мало не одноголосно провалили на сесії петицію проти будівництва у центрі міста нового торгово-розважального комплексу. Після чого один із співінвесторів проекту, депутат "Нашого краю" Володимир Кальцев, радо "потоптався" по громадськості, що виступала проти комплексу, мовляв, відпрацьовують замовлення. Варто зазначити, що нове будівництво викликає у певної частини запоріжців неприйняття не через упереджене ставлення до таких комплексів чи бізнесу взагалі. Громадськість не зовсім зрозуміла, як ділянка землі у центрі потрапила до приватних рук, та не в захваті від того, що центр постане на місці скверу, нехай і вкрай занедбаного. Саме це і було закладено в петицію, яку не підтримали депутати. Утім, громадськість ще зможе висловити свою думку і спростувати чи підтвердити заяву Кальцева про замовний протест. Питання винесуть на громадські слухання.

Зазначимо, перелічені питання неможна назвати головними на цій сесії, але представники демократичної меншості цілком могли саме на них повставляти палки у колеса більшості. Але цього не сталося. Компромісом можна вважати і зняття з порядку денного сесії питання про результати перевірки фінансово-економічної Управління капітального будівництва міськради. Тож, певно, меншість могла розраховувати на підтримку лобійованого нею проекту "Про затвердження Порядку проведення капітальних ремонтів спільного майна у багатоквартирних житлових будинках м. Запоріжжя на умовах співфінансування в 2018 році". Тим більше, що в розробці брали участь представники різних політсил, мерії, громадськості.

Це питання саме і було мало не найважливішим на цій сесії. Адже це - пілотний проект, яким передбачалося виділення об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків коштів на капремонти. Сума, яку готові були закласти, - 50 млн грн. Цього вистачило б на ремонт близько 60 будинків, співвласники яких були готові долучитися до співфінансування - від 5 до 25% від загальної суми. Проект допоміг би привести до ладу будинки, за які запоріжці взяли відповідальність, незважаючи на їхній нерідко некращий стан. Окрім того, що також дуже важливо, підштовхнув би певну частину містян до створення ОСББ.

Робота над проектом була тривалою, на погоджувальній раді питань до нього майже не виникло. Тим ганебніший вигляд мали результати голосування: "за" - лише 26 обранців, 21 - "утримався", ще дев'ять не взяли участь у голосуванні. Голоси "за" віддали "Солідарність", "Укроп", "Самопоміч" (два голоси проти), "Батьківщина" (два голоси проти), "Нова політика" та двоє позафракційних депутатів. Не підтримав повним складом (депутати утрималися або не голосували) "Опозиційний блок" та "Наш край".

Один із співавторів проекту, депутат від фракції "Солідарності" Микола Білий, у цьому зв'язку констатував, що це свідчить про справжню "готовність" певної частини ради підтримувати проекти демократичної меншості. "Спасибі заводомерії", - заявив депутат.

Його колега по фракції Геннадій Васильчук був ще більш радикальним. "Відбулося в нас що? Зрада та інтрига двох фракцій. Тобто той місточок, який дві сесії ми налагоджували між собою, він знову не те, що став хитким, він знову розбився", - констатував депутат.

До розгляду проекту депутати можуть повернутися уже наступної сесії, але немає впевненості, що встигнуть втілити його у життя і засвоїти кошти. Симптоматично те, що на тлі провалу цього проекту депутати виділили майже півмільйона на реконструкцію будинку для переселенців, що мешкають у транзитному містечку. Йдеться не про упередженість до внутрішньо-перемішених осіб. Справа в тому, що часто у транзитних будиночках живуть, скажемо так, люди з певним типом мислення – наприклад, ті, хто за минулі роки так і не захотів знайти роботу і переїхати у власне, хай і орендоване, житло. Поза сумнівами, вони потребують допомоги, адже невинні ані в особливостях своєї взаємодії з навколишнім світом, ані у тому, що стали переселенцями. Але коли депутати підтримують їх, при цьому ігноруючи найактивніших і найвідповідальніших - людей, які опікуються власними будинками, це певною мірою має вигляд популізму і підтримки споживчого, тобто "совкового" мислення.

Незважаючи на інцидент із голосуванням за підтримку ОСББ, загалом сесія, що тривала разом із перервами дев'ять годин, була плідною. Депутати виділили кошти на подальший ремонт трамваїв та на підтримку місцевих частин ЗСУ, Нацгвардії та правоохоронців, дали ім'я безіменному до цього парку на Правому березі - він став Молодіжним, створили ще один комунальний заклад - "Палац культури "Молодіжний" тощо.

А от чи буде такою ж злагодженою робота на наступній сесії на тлі недовіри, що знову спалахнула між таборами міськради через ОСББ, питання поки що відкрите.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme