Затриманого у Запоріжжі мусульманина екстрадують на Росію через надумані обвинувачення, - правозахисник

Один із засновників асоціації "Азан" Анвар Деркач заявив, що спецслужби України нібито арештовують та готують екстрадицію на запит Росії мусульман-біженців, яким висунули надумані обвинувачення

Про це правозахисник заявив у прес-центрі "Інтерфакс-Україна", передає портал Depo.Запоріжжя з посланням на Громадське.

Йдеться, зокрема, про братів Аріфа Джабарова та Альберта Богатирьова. Останнього було затримано в травні минулого року в аеропорту Запоріжжя, звідки він хотів вилетіти до Стамбулу. Богатирьов перебував у міжнародному розшуку за підозрою у причетності до терористичного угруповання на запит Росії. Натомість правозахисник каже, що брати "ніде не воювали, зброї в руках не тримали та займалися мирною працею. А Росію вимушені були покинути через переслідування за релігійною ознакою".

За словами Деркача, вже майже 9 місяців Богатирьов перебуває під екстрадиційним арештом та чекає, допоки українська прокуратура завершить щодо нього перевірку.

Брат Альберта Аріф також перебуває у СІЗО. Його затримали у грудні 2017 року при спробі в'їхати в Україну.

На думку Деркача, коли йдеться про мусульман-біженців, "то спецслужби України починають взаємодіяти з російськими не зважаючи на стан війни".

Нагадаємо, громадянина Росії - уродженця Карачаєво-Черкесії Богатирьова, якого на Росії підозрюють в організація терористичного акту, затримали в аеропорту Запоріжжя 25 травня 2017 року. За кілька днів Шевченківський районний суд Запоріжжя заарештував його за запитом Слідчого комітету Росі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя