Заспокоювали іноземних партнерів і бабусь-сусідок: Запоріжці розповіли про життя у воєнному стані

Разом із десятьма областями Запорізька місяць перебувала у воєнному стані, термін дії якого спливає 

Очікування часто страшніші за реальності. Цю прописну істину довів воєнний стан, який після відкритої агресії Росії в Керченській протоці був на місяць запроваджений в десятьох областях України. Чуток і прогнозів щодо можливих воєнних заходів було набагато більше, ніж дійсно втілилося у життя. Правоохоронці перейшли на посилений режим роботи, на дорогах, як 2014-го, з'явилися блокпости, цивільних попередили про необхідність ходити з документами та не вдягатися у камуфляж. Подекуди запровадили обмеження на продаж алкоголю, порекомендували скоротити часи роботи розважальних закладів та припинити продаж піротехніки. Правоохоронці попередили, що воєнним станом можуть скористатися шахраї, тож "вестися" на заяви типу "Ми позичимо ваше майно для потреб армії" не слід. Утім, жертв шахраїв в оцей період більше не стало, а запоріжці, з якими поспілкувався портал Depo.Запоріжжя в рамках міні-опитування, відчули воєнний стан скоріше у настроях, ніж в подіях.

Продавець книжок Денис Скорбатюк: Чекав на збори, але не дочекався

Я резервіст, давно підписав контракт на службу в резерві в одній із запорізьких частин Нацгвардії. Після впровадження воєнного стану чекав на збори, навчання, щось таке, але командир роти зі мною зв'язувався тільки одного разу. Попередив, що, можливо, будуть збори, і щоб я був готовий. Однак за станом на сьогоднішній день особисто мене на збори не викликали. Моє повсякденне життя ніяк не змінилось.

Волонтерка Анна Міняйло: Заспокоювала сусідок

Я втомилась проводити "агітацію" серед бабусь-сусідок. Пояснювала, що не треба сіяти паніку, оскільки війна триває з 2014 року. Казала: ціни не зростатимуть, все буде нормально. Усі притомні люди нормально сприйняли воєнний стан, я навіть заради інтересу спостерігала у магазинах – лише перші три дні там щось активно купували, потім заспокоїлися.

Підприємець Михайло Карнаух: Заспокоював закордонних партнерів

У мене власна компанія, я програміст. Після введення воєнного стану деякі закордонні партнери почали перепитувати, чи все в порядку. Коли відповідав, що все "ок", більше ніяких питань, тим більше проблем не виникало. Носив із собою документи, хоча я намагаюсь взагалі завжди тримати їх при собі.

Голова правління ГО "Бізнес-Союз "Порада" Олена Єременко: Підприємці відчули певні труднощі

Спеціально моніторингу ми не проводили, але від наших партнерів і знайомих чули про контракти, які мали бути підписані під час воєнного стану, але підписання були скасовані або перенесені. Ще одна проблема, з якою зіткнулися підприємці у Запоріжжі, – призов на збори. Людей забрали зі збереженням робочих місць, але замінити їх немає ким, і це створює певні труднощі.

Очільник Нацкорпусу Запоріжжя Максим Зайченко: Незручностей не помітили

Через введення воєнного стану перенесли вибори в об'єднаних територіальних громадах, причому деякий час було не дуже зрозуміло, що з тими виборами взагалі відбувається. Але сильно на нашу роботу воєнний стан не вплинув, жодних незручностей ми не помітили. Як громадянин я також змін не помітив.

Військовослужбовець Нацгвардії Сергій Назаренко: Залишився без вихідних

У нас до кінця воєнного стану скасували звільнення (вихідні для військових, коли вони можуть вільно покинути територію частини, – Ред.). Поки незрозуміло, чи повернуть їх із завершенням воєнного стану.

Держслужбовець Світлана Шевченко: Потерпала через "істеричок"

Виявилось, що ті знайомі, яких я вже давно вважала "істеричками", такими і є. На цьому все, більше жодних змін не було.

Волонтер, таксист, багатодітний батько Максим Сидоренко: Не відчув жодних змін

Взагалі нічого не змінилося. Жодних перевірок документів, ніхто не зупиняв, нічого такого. Тож я не відчував жодних змін.

Читайте також:

Воєнний стан на Запоріжжі: Ресторанам радять закриватися раніше, петарди - у "чорному списку";

Воєнний стан на Запоріжжі: Заборона військових одностроїв для цивільних, скасування виборів в ОТГ;

Воєнний стан на Запоріжжі: Озброєні поліцейські зупиняють автівки на приморських напрямках.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя