ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Дилема Бриля: Запорізькому губернатору доводиться вибирати між Ахметовим і Тимошенко

Будь-який консенсус між Запорізькою обласною радою в її сьогоднішній конфігурації і губернатором є неможливим. Проте спроби переформатувати раду, скоріше за все, призведуть до ще гірших наслідків

Depo.
19 вересня 2017 20:30
ФОТО: depo.ua

Як і прогнозував портал Depo.Запоріжжя напередодні нового політичного сезону, сесійна робота в Запорізькій обласній раді майже паралізована. Під час сьогоднішнього засідання, що тривало чотири години, депутати навіть не спромоглися на ухвалення порядку денного. Це стало наслідком оголошеної запорізьким губернатором Костянтином Брилем війни з "ахметівськими". Те, що ця війна рано чи пізно розпочнеться, було зрозуміло всім. Але свідома частина запоріжців чекала на неї ще на початку каденції ради сьомого скликання, принаймні, після офіційного призначення Бриля головою Запорізької ОДА. Утім, тоді губернатор волів загравати з "ахметівськими", а для гучного оголошення війни, яким можна вважати заяву про спробу держперевороту на липневій сесії, і відвертого протистояння обрав чи не найгірший час, а головне чи не найгірших союзників.

Каменем спотикання, через який сьогодні сесію довелося закривати достроково, стало, насамперед, питання по внесенню змін до регламенту – його не виявилося у порядку денному. Змін пропонується майже десяток, але наріжним в даному випадку є пункт, яким передбачений новий порядок звільнення керівництва облради та внесення відповідного проекту на розгляд. За "старим" регламентом звільнити голову облради та його заступників можна було лише кваліфікованою більшістю голосів (2/3 від загальної чисельності облради), ініціювати проект – простою більшістю (50% + один голос). Змінами ж передбачене звільнення простою більшістю, а ініціювання цього питання взагалі однією третиною голосів.

Зважаючи на те, що у "пробрилівських" кваліфікованої більшості немає, саме такий регламент відкриває можливості для звільнення, щонайменше, заступників голови Запорізької облради – Єгора Семенкова (Опозиційний блок) та Владислава Марченка (Самопоміч), чого й прагне на сьогодні очільник ЗОДА.

Утім, союзників для цього, з політичної точки зору, Бриль обрав вельми сумнівних. Штовхачем ініціатив губернатора в облраді став лідер "Укропу" Ярослав Гришин, а кінцевими бенефіціарами, схоже, аж ніяк не фракція БПП, а представники "Батьківщини". Принаймні, за чутками, місце першого заступника голови облради пророкують лідеру фракції "Батьківщини" та екс-губернатору Олександру Старуху, саме він є автором проекту щодо змін у регламенті. Окрім того, знов таки за чутками, дуже схожими на правду, контроль за частиною облради нададуть однопартійцю Старуха, який нещодавно змінив мандат депутата Запорізької міськради на облрадовський, Геннадію Фуксу. Тож складається враження, що переформатовує облраду аж ніяк не БПП. Незважаючи на те, хто обійме у цьому випадку крісло ще одного заступника, - представник "Укропу", Радикальної партії чи навіть "Нашого краю", який є "природним" союзником БПП, є небезпека, що ОДА отримає ще більш не контрольовану облраду, ніж була до цього. Адже окрім того, що "Батьківщина" навряд чи гратиме за правилами Бриля, цей неприродний в сьогоднішніх політичних умовах союз може призвести й до розколу в лавах місцевого БПП, насамперед, у фракції. Тим більше, що її на сьогодні теж важко назвати монолітною.

Таким чином, вже на старті нового, й самого важливого в світлі виборів 2019 року сезону, очільник ЗОДА опинився із зашморгом на шиї, який затягуватиметься тепер, які б кроки не робив Бриль. У випадку, якщо облраду не вдасться переформатувати, ефективної роботи від неї годі й чекати зі всіма наслідками, зокрема, прийдешнім ухваленням бюджету на наступний рік. Якщо ж забагнки Бриля будуть реалізовані, на запоріжців і власне на нього чекає геть непередбачуваний розвиток подій: ще більша некерованість облради та неприпустимі компроміси.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя