ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізьку екоактивістку без пояснення причин не пустили в Польщу на кліматичний саміт ООН

Групу екоактивістів, зокрема голову ГО "Дзиґа" – запоріжанку Олесю Крамаренко затримали на кордоні з Польщею та депортували до України у п'ятницю, 7 грудня

Depo.
8 грудня 2018 13:23
ФОТО: depo.ua

Про це Крамаренко повідомила на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.Запоріжжя.

Польські прикордонники затримали екоактивістів, що їхали в польську Катовицю для участі у міжнародних кліматичних переговорах COP24. Активістів затримали у Перемишлі і згодом видворили в Україну.

Крамаренко вручили офіційну відмову у перетині кордону Польщі без пояснення причин.

"Зважаючи на те, що я маю всі відповідні дозвільні документи і офіційне запрошення - вважаю ці дії неправомірними і геть абсурдними ", - заявила екоактивістка.

Загалом у Польщу не пустили шістьох українських екоактивістів. За повідомленнями екоаорганізацій, не пропускали й активістів із інших країн.

Як зазначила Крамаренко, депортаціям передував прийнятий у Польщі спеціальний закон у зв'язку з проведенням міжнародних переговорів ООН зі зміни клімату у місті Катовіце (COP24). Згідно з ним, заборонені будь-які спонтанні зібрання, а дані про всіх зареєстрованих учасників COP24 можуть бути використані поліцією без попередньої згоди самих учасників.

Міжнародна мережа неурядових організацій CAN, що опікується питаннями клімату, зробила офіційну заяву, в якій висловила стурбованість діями польської влади щодо активістів.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя

Також читайте нас на Facebook та у Twitter