ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькому Марвіну Хімаєру, що на вантажівці протаранив комбайни "рейдерів", дали п'ять років

Токмацький районний суд виніс вирок власнику фермерського господарства "Вікторія", що взяв на таран чужу техніку, якою збирали урожай на його полі

Depo.
20 серпня 2018 18:10
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на відповідний вирок суду від 14 серпня.

Судили власника фермерського господарства "Вікторія". Він улітку 2014 року на вантажівці "ЗІЛ" протаранив два комбайни зі жниварками, силовий тягач та автомобіль "ВМВ" підприємства ТОВ "СПП ЛАНА", що збирали урожай на його полі в селі Братське Михайлівського району Запорізької області. Фермер назвав непрошених гостей рейдерами.

Однак суд вирішив, що господар "Вікторії" міг захистити урожай іншим чином, наприклад, просто заблокувавши чужу техніку, у даному ж випадку мав намір саме на її пошкодження. При цьому, суд зважив на те, що під час досудового слідства були допушені процесуальні порушення, зокрема, щодо проведення експертиз, тому відхилив цивільні позови за пошкодженну техніку від ТОВ "СПП ЛАНА" на суму понад 600 тисяч гривень. Кримінального ж покарання фермеру уникнути не вдалося. За умисне пошкодження майна господаря "Вікторії" засуджено до п'яти років позбавлення волі з відстрочкою вироку на три роки. Фермер може оскаржити вирок в апеляційній інстанції протягом 30 днів.

Під час судового засідання свідки казали про те, що підприємство "Лана" і раніше зазіхало на урожай "Вікторії", її власника били.

Зазначимо, власник "Вікторії" частково повторив вчинок американського ветерана Марвіна Хімаєра, який 2004 року, захищаючи свою автомобільну майстерню, на землю якої зазіхав цементний завод, а влада та суд йому підігравали, на бульдозері розтрощив понад десяток адмінбудівель у містечку, насамперед, на території заводу. Потім покінчив із життям. Напередодні акції ветеран у своїх записках зазначав, що "іноді розважливі люди мусять робити нерозважливі вчинки". Історія Хімаєра надихнула російського режисера Андрія Звягінцева на ідею фільма "Левіафан". Щоправда, у російській стрічці головний герой здебільшого рефлексував, а "сили темряви" врешті зруйнували і його життя, і його будинок.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя

Також читайте нас на Facebook та у Twitter