ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізький суд не хоче судити екс-начальника обласної міліції Сербу за розгін Майдану

Прокуратура подала апеляційну скаргу на рішення Орджонікідзевського райсуду Запоріжжя щодо скасування в обвинувальному акті відносно Володимира Серби статті 294 Кримінального кодексу - "Організація масових заворушень"
Depo.
27 травня 2015 21:08
ФОТО: depo.ua
Запорізький суд не хоче судити екс-начальника обласної міліції Сербу за розгін Майдану
Запорізький суд не хоче судити екс-начальника обласної міліції Сербу за розгін Майдану

Як повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua, прокурор Запорізької області Олександр Шацький розповів під час брифінгу, що суд залишив в обвинувальному акті відносно втікача Серби лише статтю 365 КК - "Перевищення влади або службових повноважень". Але, на думку прокурора, це є порушенням закону, а тому судове рішення наразі оскаржується в апеляційному суді.

Нагадаємо, що спеціальне досудове розслідування відносно колишнього очільника запорізької області Володимира Серби, якій наразі переховувається в Росії або в тимчасово оккупованому Криму, проводилось відповідно до закону "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини". Цим законом регламентується, так зване, заочне провадження.

Під час розслідування були встановлені докази причетності екс-начальника ГУМВС до зриву мирного зібрання 26 січня 2014 року, організації масових заворушень, поєднаних з порушенням громадського порядку, які супроводжувалися жорстоким насильством над громадянами. В той вечір та наступного дня майже сотня запоріжців звернулася до лікарів з важкими травмами від міліцейских кийків, шумових гранат та забиїв від кулаків та біт "тітушок".

Що цікаво, за дві години до свого наказу Серба повідомив журналістам, що "міліція з народом, а тому ніякого розгону не буде".

На початку кітня цього року прокуратура Запорізької області направила до Орджонікідзевського райсуду Запоріжжя обвинувальний акт за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 294, ч. 1 ст. 365 КК України стосовно Серби.

Нагадаємо, колишній начальник обласної міліції є фігурантом того ж кримінального провадження, по якому раніше були обвинувачені голова Запорізької облради Віктор Межейко та колишній голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко (в березні цього року покінчив життя самогубством).

Обвинувальні акти стосовно цих чиновників були передані до суду у серпні минулого року, наразі в Кіровському райсуді Кіровограда тривають судові слухання.