Запорізький самооборонівець звернувся до фігуранта справи МН17: "Тебе роблять крайнім"

Колишній очільник запорізької Самооборони Сергій Тіунов записав відеозвернення до свого приятеля, російського офіцера Сергія Дубинського ("Похмурого"), якого міжнародні розслідувачі називають відповідальним за перевезення установки "Бук", з якої ймовірно було збито літак рейсу MH17

Depo.
17 травня 2017 10:16
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на російську "Нову газету", яка сьогодні, 17 травня, оприлюднила звернення, записане в березні цьго року.

Ролик був записаний неподалік від запорізького готелю Khortitsa Palace, будівлю якого видно на тлі. На відео Тіунов згадує епізоди спілкування з Дубинським, зокрема його допомогу у визволенні українських полонених. Також запоріжець нарікає на те, що останнім часом ніяк не може зв'язатися з ним, і просить поновити контакт. Стосовно катастрофи МН17 Тіунов переконаний, що "Похмурий" грав у цьому другорядну роль, але оскільки ідентифіували лише його, то він стане "крайнім" у цій історії.

"Вони (слідчі у цій справі, - Depo.Запоріжжя) не можуть дотягнутися до тих людей, які давали команди, які натискали на кнопки, які ловили в приціл цей літак. А ти засвітився, твій голос ідентифікований, і вони тебе роблять крайнім. Це погано, Сергію!" - каже самооборонцівець, додаючи, що як адвокат навіть готовий в разі потреби захищати свого знайомого.

"Нова газета" оприлюднила матеріал про знайомство Тіунова та "Похмурого" у квітні. Звернення було записано під час його підготовки. Цей ролик журналісти, за їхніми словами, планували показати особисто Дубинському під час зустрічі в Ростові, про яку вони домовились. Але той на зустріч не прийшов та на зв'язок не вийшов, після чого було вирішено оприлюднити відео.

Нагадаємо, Тіунов впізнав голос колишнього бойового товариша на записах раніше оприлюднених СБУ, де йдеться про переміщення "Буку".

Нагадаємо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 в Донецькій області.

Загинули 298 осіб, що перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя