ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізький нардеп перейнявся проблемами відновлення соціальних об’єктів на окупованих територіях

Вирішити проблему допоможе звільнення від сплати мита
Depo.
14 травня 2015 09:54
ФОТО: depo.ua

Проект Закону "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо підтримки вищих навчальних закладів та наукових установ державної форми власності, евакуйованих із тимчасово окупованої території Донецької або Луганської областей" з'явився на сайт Верховної Ради, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.

Авторами законопроекту виступили одразу кілька нардепів - Лілія Гриневич, Олег Ляшко, Віктор Галасюк, Віктор Кривенко, Віталій Курило, Роман Заставний, Микола Фролов, Олена Кондратюк.

У пояснювальній записці до офіційного документу говориться, що на сьогодні з окупованої російськими терористичними військами території України евакуйовані понад 25 університетів і наукових установ. Натомість, уся їх наукова база (обладнання, бібліотеки, приміщення тощо) залишилися в руках окупантів.

"Розташовані в нових місцях вищі навчальні заклади та наукові установи для забезпечення навчального процесу та виконання наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності відновлюють свою матеріально-технічну базу з різних джерел, у тому числі за рахунок допомоги зарубіжних вищих навчальних закладів і наукових установ. Ввезення ... обладнання та комплектуючих і матеріалів до нього, реактивів, зразків, наукової літератури потребує сплати мита. В умовах обмеженості фінансових ресурсів використання вищими навчальними закладами та науковими установами такої зарубіжної допомоги суттєво ускладнюється та часом унеможливлюється", - говориться у пояснювальній записці.

Законопроект передбачає тимчасове до 1 січня 2020 року звільнення від оподаткування ввізним митом при ввезенні на митну територію України наукового, лабораторного і дослідницького обладнання, реактивів, зразків, наукової літератури тощо, що ввозяться евакуйованими із зони АТО вищими навчальними закладами та науковими установами державної форми власності виключно для провадження освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності.

Нардепи кажуть, що реалізація законопроекту не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України і внесення змін до інших законодавчих актів.