ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізький міліціянт, обвинувачений в жорстокому побитті майданівців, заперечив свою вину

Обвинувачений у перевищенні влади заступник начальника Комунарського райвідділу міліції Запоріжжя Ігор Мурашко, в судовому засіданні заперечив свою причетність до побиття 19 лютого 2014 року учасників мирного зібрання поруч з військовою частиною №3033
Depo.
3 червня 2015 12:46
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua, за словами державного обвинувача по цій кримінальній справі Богдана Черніченко, під час допиту судом обвинувачений зазначив, що бачив, як один зі співробітників райвідділу затримував потерпілого та застосовував до нього наручники.

Однак, зі слів посадовця, саме потерпілий спричинив конфліктну ситуацію та напав на міліціонера. Пояснити наявність у потерпілих численних тілесних ушкоджень, які не могли утворитись при описаних обвинуваченим обставинах, обвинувачений не зміг.

Нагадаємо, досудовим розслідуванням було встановлено, що Іван Мурашко разом зі своїми підлеглими безпідставно затримав та доставив у райвідділ учасників мирного зібрання біля військової частини №3033, що на вулиці Музичній. При цьому до громадян застосовувалися спецзасоби та заходи фізичного впливу, тобто били.

Крім того, міліціянти, за словами 5-ох потерпілих, відібрали у них гроші.

Активістів Майдану протримали в райвідділку понад чотири години. Пізніше стосовно потерпілих незаконно склали протоколи про адміністративне правопорушення за нібито невиконання законних вимог працівників міліції.

Потім відвезли до Комунарського суду, де вночі Феміда визнала майданівців винними у злістній непокорі розпорядженню працівника мііції та присудила до штрафів у розмірі 160 гривень.

Після повалення режиму Януковича прокуратура порушила кримінальне провадження проти міліціянтів, але в липні 2014 року прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно лише заступника начальника Комунарського райвіділку Мурашко за ч.2 ст.365 КК - "перевищення влади або службових повноважень, яке супроводжувалося застосуванням насильства та спеціальних засобів".

До речі, йому "світить" від 3 до 8 років позбавлення волі.