"Любовний трикутник": Чому ОПЗЖ підтримуватиме на виборах чинного мера Запоріжжя

На місцевих виборах Опозиційна платформа "За життя" підтримала кандитадуру чинного міського голови Запоріжжя Володимира Буряка, який висунувся від конкуруючої партії
 

"Любовний трикутник": Чому ОПЗЖ підтриму…

Намір підтримати чинного міського голову Володимира Буряка висловив народний депутат від ОПЗЖ Володимир Кальцев. На перший погляд, рішення неоднозначне, оскільки Володимир Буряк йтиме на вибори від своєї "іменної" партії "Єднання", яка має бути прямим конкурентом ОПЗЖ на місцевих виборах. 

Причини такої ситуації варто шукати у довгому розколі в середовищі місцевих екс-функціонерів Партії регіонів, а також зміні політичного ландшафту після виборів до Верховної ради у 2019 році. 

Впливовими постатями у регіональному осередку ОПЗЖ є брати Кальцеви. Володимир Кальцев протягом десятиліття був провідним партійним функціонером Партії регіонів у Запоріжжі. У 2010 році він балотувався у мери Запоріжжя, але програв "темній конячці" Олександру Сіну. Поразка вплинула на партійну карьеру Кальцева, і він відійшов від активної публічної та політичної діяльності на декілька років.

За цей період Партія регіонів встигла зникнути з політики, а її функціонери перейти до інших політичних сил. Серед них найбільшими стали – ОПЗЖ та Опозиційний блок.

Діяльність Партії регіонів була  тісно пов'язана з олігархом Ренатом Ахметовим. У Запоріжжі найбільшим активом бізнесмена є підприємство "Запоріжсталь".

У 2015 році один із менеджерів "Запоріжсталі", Володимир Буряк, висунувся в мери Запоріжжя. Кандидата і його кампанію активно висвітлювали в ЗМІ, пов'язаних з підприємством. Хоча Буряк формально і не балотувався від партії, але його підтримували у політичній силі "Опозиційний блок". Після перемоги на виборах партія та опоблоківська більшість в Запорізькій міськраді продовжила активно підтримку тепер вже чинного міського голови.

Теплі відносини з партією зберігалися і на час виборів до Верховної Ради у 2019 році. Мер Запоріжжя став кандидатом у народні депутати від "Опозиційного блоку". Проте політична сила зазнала нищівної поразки на виборах. 

З цього часу виникло помітне похолодання у відносинах між міським головою та політичною силою. Ознакою "холодної війни" може слугувати зменшення позитивних матеріалів про роботу мера у ЗМІ, повязаних з "Запоріжсталлю".

Після краху на парламентських виборах навколо мера почали групуватися депутати різних політичних сил міської ради. На місцеві вибори вони зайшли до "свіжої" політичної партії "Єднання", від якої зареєстровно кандидатом у міські голови й Володимира Буряка.

Відтак, у Запоріжжі сформувалося одразу декілька політичних сил, які конкуруватимуть на місцевих виборах, але ведуть свій "політичний родовід" від розколу "регіоналів" і спираються на їхній колишній електорат. З'явився трикутник – ОПЗЖ, "Єднання" та залишки "Опоблоку".

ОПЗЖ не має достатньо сильних кандидатів на мери у місті Запоріжжя. Основним обличчям сили у Запоріжжі є Володимир Кальцев, але він має дуже негативний досвід балотування на посаду міського голови Запоріжжя. Тому було очевидно, що політична сила зосередиться на виборах по Запорізькій області і до міської ради, а не на мера Запоріжжя. 

"Опозиційний блок" переживає складні часи після програшу на парламентських виборах. Тому партія не бере активну участь на виборах.

Володимир Буряк має свою команду на виборах до міської ради. Але партія "Єднання" є новою політичною силою. Для її довгострокового існування і розбудови потрібні фінансові і організаційні ресурси, відповідно її майбутнє є туманним. 

Буряк як політик, який став менше пов'язаний з Опозиційним блоком, виглядає гарною кандидатурою для коаліції і кооперації, у разі перемоги на виборах, з ОПЗЖ. Коаліція політичних сил у міській раді, у разі перемоги, є дуже вірогідною.

Читайте також

Швидко, дешево, сумнівно: Чому Зе-праймеріз у Запоріжжі нагадують євроремонт

Передчасна агітація, адмінресурс і кримінал: Із чого почалася виборча кампанія в Запорізькій області

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"