ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькій губернатор поскаржився на зменшення торгівлі з підприємствами США

За 1 півріччя показники зовнішньої торгівлі товарами та послугами між підприємствами Запорізької області та США зменшилися у порівнянні з торішнім періодом на 20%
Depo.
13 серпня 2015 13:27
ФОТО: depo.ua

Такі ціфри, як повідомляє портал Depo.Запоріжжя, навів голова Запорізької облдержадміністрації Григорій Самардак під час зустрічі з головою Комерційного відділу Посольства США в Україні паном Джеймсом Ліндлі.

За словами керівника області, нині економіка Запоріжжя та всієї держави знаходиться в стані стагнації: за останній рік ми втратили 20% ВВП, зменшились обсяги експорту. Тож, задля виходу з цієї ситуації, Україна потребує інвестицій.

"Головне завдання влади - всі інвестиційні проекти, що існують в області привести до європейських стандартів та норм. Для цього в області вже почала працювати Рада інвесторів та розробляються інші проекти. Перед нашими партнерами ми маємо підтвердити прозору систему влади, відновлення банківської системи, а також можливість самоокупності нових проектів", - зазначив Григорій Самардак.

На думку Джеймса Ліндлі, Україна та власне Запорізька область, лишаються дуже перспективними. Наприклад, торішній експорт зерна можна було б збільшити вдвічі. Те ж саме стосується сільського господарства, промисловості та металургії.

"Переорієнтація української економіки - це довгий та важкий процес. Та ми бачимо політичну волю і бажання влади створити сприятливий інвестиційний клімат. З нашої сторони важливо зацікавити бізнес та привернути його увагу до України та Запоріжжя. І ми обов'язково будемо над цим працювати", - підкреслив Джеймс Ліндлі.

Як приклад, голова Комерційного відділу Посольства США в Україні назвав міжнародний бізнес-форум, що відбувся у США в липні. Під час нього українськими проектами зацікавилось понад 150 американських компаній.

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на Depo.Запоріжжя