ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізький губернатор перевірив, як працює найбільша в Європі атомна станція

Голова облдержадміністрації Григорій Самардак здійснив робочу поїздку до Запорізької атомної електростанції в місті Енергодар
Depo.
15 червня 2015 08:59
ФОТО: depo.ua

Мета візиту, як повідомили порталу Запоріжжя.depo.ua у прес-службі губернатора - перевірити ефективність системи безпеки стратегічного об'єкту.

Разом з губернатором ефективність перевіряли його заступник Едуард Гугнін та начальник УСБУ в Запорізькій області Олександр Шмітько.

За словами Григорія Самардака, технологічність, культура виробництва та безпека станції заслуговують лише позитивної оцінки.

"Забезпечення безпеки таких стратегічних об'єктів, як Запорізька атомна станція одне з першочергових завдань влади. Адже від успішної роботи станції залежить економічна стабільність та енергетична незалежність країни. Протягом останніх років станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, що виробляється атомними електростанціями України, і понад 22% від загального об'єму електроенергії в країні.

Це особливо важливо, коли наша країна залишилася без постачання вугілля зі Сходу країни. Ми вже сьогодні маємо думати про зимовий період, аби запоріжці були з теплом, щоб вони були з електроенергію. Сьогодні ми переконалися, що ЗАЕС готова забезпечити енергетичну безпеку краю. Також є впевненість, що станція захищена від можливих зовнішніх загроз. 24 години на добу ситуація під повним контролем.

Охорона працює в посиленому режимі вже півтора року. Регулярно тривають навчання, відпрацьовують різні ситуації. Все це важлива частина системи безпеки регіону, що була організована завдяки створенню Ради оборони Запорізької області", - цитує Самардака його прес-служба.

Всього на Запорізькій АЕС експлуатується шість енергоблоків, сьогодні працювали п'ять з них. ЗАЕС найбільша атомна станція в Європі, потужність 6-гігават.

З початку року Запорізька атомна станція виробила понад 16 млрд кВт-г електроенергії. З початку експлуатації понад 1 трильйона.

"Ми перевиконуємо плани. Важлива частина нашої роботи - модернізація та продовження ресурсу енергоблоків. Що стосується, безпеки, то всі необхідні вимоги та показники виконуються в повному обсязі", - запевнив генеральний директор ВП Запорізька АЕС ДП НАЕК "Енергоатом" В'ячеслав Тищенко.

Губернатор оглянув сухе сховище відпрацьованого ядерного палива. Саме цей об'єкт нещодавно обговорювали закордонні ЗМІ.