Запорізький алюмінієвий комбінат виставлять на продаж на початку 2018 року

Фонд державного майна планує на початку 2018 року виставити на продаж Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат (ЗАлК)

Запорізький алюмінієвий комбінат виставл…

Про це повідомив керівник Фонду державного майна України Віталій Трубаров, передає портал Depo.Запоріжжя з посиланням на сайт ФДМУ.

Розмір державного пакету акцій ЗАлКу складає понад 60%. Продаж запланована на перші місяці 2018 року.

Раніше Фонд держмайна планував провести повторну приватизацію ЗАлКу до кінця 2017 року, але цього не сталося.

Нагадаємо, після того, як структури пов'язані з російським "Русалом", під контролем якого перебував комбінат, демонтували та вивезли цінне обладнання, а ліквідне передали компанії, підконтрольній російським бізнес-структурам, ЗАлК перебуває у дуже важкому становищі. Також нагадаємо, що "вугільний король" хоче перепрофілювати Запорізький алюмінієвий на випуск шахтного обладнання.

Довідка:

ЗАлК – підприємство повного металургійного циклу, він був єдиним в Україні виробником первинного алюмінію, легованих сплавів на його основі, кристалічного кремнію, феросиліцію та силуміну.

У 2007 році ЗАлК перейшов під контроль об'єднаної компанії "Русал" російського мільярдера Олега Дерипаски, проте компанія не виконала взятих на себе інвестиційних зобов'язань. Після тривалих судових тяжб у 2015 році 68,01% акцій ЗАлКу було повернуто у державну власність. За підсумками аудиту звітності ЗАлКу за 2015 рік підприємство отримало чистий збиток на суму 2,04 млрд. грн, а зобов'язання компанії на початок 2016 року перевищували вартість його активів на 5,48 млрд. грн. Головною причиною збитковості була повна зупинка виробництва. Так, у 2015 році ЗАлК взагалі не реалізовував продукцію.

У червні цього року міжвідомча робоча група для координації дій із забезпечення стабільної господарської діяльності ПАТ "Запорізький виробничий алюмінієвий комбінат" на своєму засіданні ухвалила рішення про доцільність приватизації 68,01% товариства, раніше повернутих у державну власність.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"