Запорізький 700-річний дуб не змогли позбавити статусу ботанічної пам'ятки

Депутати не погодили пропозицію про позбавлення запорізького дубу статусу пам'ятки

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя

Заступник голови Запорізької міськради Анатолій Пустоваров обґрунтував необхідність позбавити дуб охоронного статусу бажанням його врятувати. Мовляв, статус ботанічної пам'ятки не дозволяє опікуватися деревом, а також навів начебто експертні висновки щодо цього біологів ЗНУ.

Однак депутатів із фракції БПП такі обґрунтування не задовольнили, як і те, що питання було винесено на сесію поспіхом без опрацювання у профільній комісії. Більш за те, за словами депутата Геннадія Васильчука – проректора ЗНУ з наукової робити, в обґрунтуванні мали місце маніпуляції з висновками експертів.

Дебати щодо дубу вивели міського голову Володимира Буряка з рівноваги, він запропонував зняти питання з порядку денного, додавши, що відповідальність за долю дубу, який загине без заходів щодо його порятунку, цілком ляже на депутатів. Зняти питання не вдалося – за проголосували лише 16 обранців. Однак ухвалити рішення про позбавлення дубу статусу теж не змогли – за нього було надано 31 голос.

Буряк доручив опрацювати питання профільній комісії, аби розглянути його на наступних сесіях.

При цьому погодження депутатами рішення було б лише першим кроком на шляху до позбавлення дубу статусу пам'ятки. Адже, за словами Пустоварова, після цього відповідне рішення мала погодити обласна рада та направити відповідне звернення у міністерство. Таким чином, порятунок дубу змогли б розпочати лише наступного року.

Чиновник також запевнив, що після порятунку дерева йому можна буде повернути відповідний статус.

Довідка.

Запорізький дуб - пам'ятка первісних дубових пралісів Подніпров'я. Вік дерева нараховує понад 700 років. Розташований у правобережному районі Запоріжжі. Є одною з візитівок міста. Ще в 1970-х спеціалісти вважали, що дуб у розквіті сил. Він плодоносив раз на два роки, даючи до чотирьох центнерів жолудів. Однак в 1990-х дуб почав зсихати. В останні роки перебуває у занедбаному стані, живою лишається лише одна гілка.

Запорізькі депутати знову не змогли ухвалити мораторій на забудову парків.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя