ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізьких юнаків не беруть в армію через надмірну любов до гаджетів

Близько половини призовників строкової служби не проходять медкомісію через проблеми з опорно-руховим апаратом внаслідок довгого сидіння за комп’ютером
Depo.
5 вересня 2016 14:16
ФОТО: depo.ua
Запорізьких юнаків не беруть в армію через надмірну любов до гаджетів
Близько половини призовників строкової служби не проходять медкомісію через проблеми з опорно-руховим апаратом внаслідок довгого сидіння за комп’ютером

Запоріжців не беруть в армію через надмірну любов до гаджетів, про це кореспонденту порталу Depo.Запоріжжя розповіли у запорізькому об’єднаному міському військкоматі, де нині проходять медкомісію майбутні солдати строкової служби. Половина з тих, хто приходить на обстеження, не отримають позначку "придатний" через те, що мають серйозні проблеми зі спиною. "Багато відсіюються через викривлення хребта. Винні ось ці гаджети, сучасні комп'ютери. Сидить згорбленій за клавіатурою, за комп'ютером. Йому нічого не треба. А коли йому говориш - на турнік ти не хочеш піти позайматися? Так а що, тут серйозні питання - я в танчики граю, або ще щось, "- розповів провідний лікар медкомісії об’єднаного міського військкомату Андрій Кічук.

Однак, деякі умільці створюють собі "штучні" негаразди зі здоров'ям, каже військовий комісар об’єднаного міського військкомату Владислав Хобот. Через небажання йти до армії до яких тільки засобів не вдаються. "В основному йде ухилення від комісії, придумують собі проблеми зі здоров'ям, починаючи від плоскостопості, закінчуючи гіпертонією. З найпростішого - напитися таблеток для підвищення чи зниження кров’яного тиску. Однак на кожну дію є протидія і таких винахідників наші лікарі швидко вичислюють," – запевняє Владислав Хобот.

Загалом йдуть до армії свідомо без ухилянь близько половини призовників. Деякі навіть самі, без повісток, з'являються у військкоматах.

Через популяризацію контрактної служби, призов строкової значно скоротився. У попередні роки відправляли до тисячі юнаків. Нині ж за планом – 600 осіб. З міського об’єднаного військкомату під час осіннього призову відправлять 62. На сьогодні "придатних" тут поки 15-ть. Крім того, у цьому році, згідно Указу Президента України, призивають чоловіків віком від 20-ти до 27-ми років, а не з 18-ти, як було раніше.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя