ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізьких вчителів-сепаратистів запропонували звозити на цвинтар

Триває скандал навколо публікації про антиукраїнські вподобання педагогів
Depo.
16 серпня 2016 15:56
ФОТО: depo.ua

Прес-конференція про прихильників "русского мира" серед освітян відбулася в Запоріжжі сьогодні, 16 травня. На заході виступили представники місцевої влади, науковці та працівники освітньої галузі, громадські активісти та волонтери, передає Depo.Запоріжжя.

Всі присутні погодилися з думкою, яку висловив відомий історик, професор Федір Турченко: нічого дивного в тому, що частина вчителів налаштована проросійськи, немає. "Я багато років спілкуюся з цим середовищем і добре знаю, що таких освітян чимало, не тільки у школах, а й у вишах. Несподіванкою стало інше - те, що проблему підняли журналісти, а не представники влади, не СБУ", - додав учений.

Заступник голови Запорізької ОДА Едуард Гугнін звернув увагу на інший аспект теми - відсутність громадського суспільства в Україні: "Якщо у Європі за посадовцем помітять будь-яку провину - він піде у відставку сам, бо суспільство просто не дасть йому працювати". Крім того, на думку чиновника, варто дбати про патріотичне виховання не тільки молоді, а й зрілих людей.

Багатьох хвилювало питання: якщо звліьняти вчителів-сепаратистів (підставою може стати аморальна поведінка) - де взяти нові кадри? Проте ті, хто знає ситуацію у освіті, запевнили - молодих патріотичних кадрів достатньо. А от влаштуватись їм зазвичай важко: місць у школах немає, бо за них тримаються ті, хто вже працює, набираючи велику кількість ставок. Було наведено приклад Ізраїлю, де директорами шкіл призначають учасників бойових дій.

Доповідачі не могли не згадати про одіозного ректора Володимира Пашкова. Риба, як відомо, гниє з голови, а саме відомий проросійськими поглядами Пашков керує закладом, що опікується перепідготовкою вчителів. Незважаючи на цілу низку порушень (окрім українофобської позиції - плагіат та фінансові зловживання), звільнити його не можуть вже два роки.

Порушена тема викликала жваву дискусію в залі. Підключилися присутні волонтери. Вони щойно повернулися з мітингу-реквієму пам'яті загиблих в "Іловайському котлі", який проходив на Кушугумському кладовищі. "Я б взагалі запропонувала звозити таких вчителів на цвинтар, до безіменних могил наших бійців. Нехай подивляться, може, тоді щось зрозуміють", - емоційно заявила волонтерка Надія Мороз.

Запорізьких вчителів-сепаратистів запропонували звозити на цвинтар - фото 1

Запорізьких вчителів-сепаратистів запропонували звозити на цвинтар - фото 2

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя