ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькі "Уральські казарми" тепер читатимуть козацькі книжки

Козаки передали солдатам сто унікальних книг з історії України
Depo.
1 вересня 2016 09:18
ФОТО: depo.ua
Запорізькі "Уральські казарми" тепер читатимуть козацькі книжки
Козаки передали солдатам сто унікальних книг з історії України

Сто книг з історії України передали бійцям 55-ої окремої артилерійської бригади, що базується на запорізьких "Уральських казармах", представники обласної координаційної ради з питань козацтва. Серед книжок, що отримали запорізькі артилеристи напередодні Дня знань, зокрема, життєписи запорозьких лицарів, мемуари та документалістика про видатних діячів, починаючи від часів Русі-України і до сьогодення, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Козаки передали солдатам сто унікальних книг з історії України  - фото 1

Книги солдатам були виділені з фондів Першої національної козацької історичної бібліотеки імені Дмитра Байди-Вишневецького, створеної Міжнародним союзом “Запорозька Січ” та відкритої на початку цього року у Запоріжжі. Це унікальна література останніх років видання, що заборонялась за радянських часів.

Козаки передали солдатам сто унікальних книг з історії України  - фото 2

“Ми повинні вивчити історію, щоб не робити помилки у майбутньому. Ми, приміром, не маємо права не знати історію ГУЛАГу, або індустріалізації на жертвах людей, а також історію війн, провокованих політиками, що опікувалися лише особистими статками та владою. Нам необхідний мир, спокій, економічне зростання і сталий розвиток. А сама головна сьогодні наша зброя – це інтелект. Адже війни виграють люди освідченні, які знаються на суті проблем у військової справі, політиці та дипломатії. Тому ми й вирішили поповнити солдатську бібліотеку відповідною літературою. Допомагали зібрати ці книги народні депутати та керівники обласної адміністрації, заможні козаки, а також тут частина книг з моєї особистої бібліотеки. Завдання одне – створити належні умови для інтелектуального розвитку наших воїнів”, - наголосив Дмитро Сухінін.

Козаки передали солдатам сто унікальних книг з історії України  - фото 3

Козаки передали солдатам сто унікальних книг з історії України  - фото 4

У 55-й частині є бібліотека, що налічує понад п’ять з половиною тисяч книжок. Козацькому поповненню тут раді і вдячні.

Козаки передали солдатам сто унікальних книг з історії України  - фото 5

“Солдати люблять фантастику, але історією також цікавляться. Особливо їх інтересують книги про наш легендарний край – колиску запорозького козацтва. Останнім часом запитують, чи є у бібліотеці карта Хортиці, історична, яку нещодавно видали у Запоріжжі. На жаль, цієї карти у нас нема. Її видали накладом всього у тисячу примірників, знаю, що роздавали бібліотекам області. Сподіваємося, що й нам подарують”, - каже бібліотекар військової частини Тетяна Ведерникова.

За словами бібліотекарки, меценатів у солдатської бібліотеки чимало. Люди постійно передають книги. Певну частину книжок бібліотека щомісяця відправляє на передову, в зону АТО.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя