Запорізькі студенти-історики знайшли 14 скіфських поховань та амфору

Першокурсники історичного факультету Запорізького національного університету завершили традиційну археологічну практику під керівництвом досвідчених науковців

Про це порталу Depo.Запоріжжя повідомили у прес-службі ЗНУ.

Цього року у двох археологічних експедиціях університету взяли участь близько 40 людей. Це не тільки першокурсники, але й студенти 4-5 курсів та школярі.

У селі Юрківка Оріхівського району студенти разом із доцентом Михайлом Єльниковим досліджували споруди епохи Середньовіччя. Вони оглянули залишки кам'яного будинку та зразки старовинних орнаментованих кахлів.

Ще одна археологічна експедиція уже традиційно працювала на унікальному археологічному об'єкті Мамай-Гора і курганному могильнику Солоха біля села Велика Знам'янка Кам'янсько-Дніпровського району. Це один із найбільших курганних заповідників у степовому Причорномор'ї. Тут досліджують сліди цивілізацій починаючи від доби бронзи та закінчуючи Середньовіччям.

Цьогорічний польовий сезон став ювілейним для істориків ЗНУ - тридцятим. Ще з кінця 1980-х років майбутні історики працюють тут під керівництвом Геннадія Тощева і Світлани Андрух.

За словами Геннадія Тощева, ювілейний археологічний сезон на Мамай-Горі видався досить вдалим на знахідки. Археологи дослідили низку ногайських поховань. Також під час археологічних робіт на курганному могильнику Солоха були виявлені 14 скіфських поховань. Тут знайшли вироби із заліза та бронзи (панцерні пластинки, залізні ножі, вістря списів та стріл, браслети), а також намиста зі склопасти різних форм та забарвлень, античний чорнолаковий посуд (залишки столових і тарних амфор). У результаті кількаденної напруженої роботи їм вдалося із уламків відтворити амфору.

Нагадаємо, у червні запорізькі археологи почали досліджувати затоплений корабель часів Другої світової.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя