Запорізькі рятувальники б'ють на сполох через кількість потопельників

За останній тиждень у водоймах Запорізької області втопилися дев'ятеро людей

Про це йшла мова під час брифінгу ГУ ДСНС в Запорізькій області, передає портал Depo.Запоріжжя.

За останній тиждень в Запорізькій області сталося 15 надзвичайних подій на водних об'єктах, дев'ять з яких мали летальні наслідки. При цьому рятувальникам вдалося врятувати шістьох осіб, четверо з яких - діти.

Серед основних причин загибелі на воді фахівці називають: вживання алкогольних напоїв, невміння плавати, відпочинок дітей без нагляду дорослих та відпочинок у необлаштованих місцях.

За словами начальника сектору зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Запорізькій області Юлії Баришевої, з огляду на ситуацію з частотою загибелі запорожців на водоймах, служба ДСНС за власною ініціативою організувала п'ять рятувальних постів на узбережжях Приморського, Приазовського і Якимівського районів. На створених постах працює 71 рятувальник, з них 34 - водолази.

"Ми створили ці пости pа власною ініціативою і з власних службових складів. Ми не займаємося забезпеченням безпеки на водних об'єктах. Але, з огляду на сумну статистику, ми почали цю роботу. Аварійно-рятувальні пости повинні бути комунальними, але на всю область є всього чотири комунальні служби", - розповіла Юлія Баришева.

Довідка. Згідно з указом № 301 від 10 квітня 2017 року від Міністерства внутрішніх справ України, обладнанням та утриманням рятувальних постів, забезпеченням їх приміщенням і рятувальними засобами мають займатися керівники підприємств, установ та організацій, які використовують водні об’єкти або прибережну смугу з виробничою, фізкультурно-оздоровчою метою або для відпочинку людей.

Нагадаємо, у курортній Кирилівці втопився ще один відпочивальник.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя